Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: öğrenmek istiyorum

öğrenmek istiyorum 14 yıl 10 ay önce #1573

slm ben bu yıl 2.sınıfa geçtim..ilk yılımda ilk dönemden çoğu 3 kredilik olna derslerim alttan kaldı..yaz okuluna gitmek istiyorum ama egede fizik,matematk ve kmya açılmış fakat mat.ve fizik çaıkışıor..6 atne alttan dersm var üniversiteye geldiğimde adaptasyon sorunu yaşamıştım ve bunları düzeltmek istiyorumm..yaz okuluna gidemezsem eğer üstten 2 tane dersim kalıcak şimdi size soruyorum eğer be bunarı 3.sınıfta vermeye kalkışırsam ii bir bölüme gidemezmiyim?düzeltme şansım var mı???????????
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:öğrenmek istiyorum 14 yıl 10 ay önce #1574

• *ADANALI*
  • *ADANALI*'s Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
anladığım kadarıyla alttan toplam 6 dersiniz var.bu yıl bir şekilde yaz okuluna gidin ve alabildiğiniz dersleri alın.12 kredilik hakkınız var.bunu en iyi şekilde değerlendirin, yani yaz okulunda aldığınız ders sayısını artırın.çakışanlar içerisinde zor olanları yaz okulunda almaya bakın.bölüm konusuna gelince o konuda moralinizi bozmayın çünkü bölüm tercihinde ne olacağı hiç belli olmaz.tamamen kontenjan ve talep meselesi.bazen 5 tane alttan dersi olan bile bit.korumaya gidebiliyor.siz istediğiniz bölümün tercihini ilk sıralara katın ve dersleri kurtarmaya bakın.baktınız yine olmuyor o zaman da bölümler acıklandıktan sonra sizin istediğiniz(mesela bitki k.) bölüme giden bir arkadaşınızla bölüm değişimi(takas) şansınız var.(tabii o da sizin istemeyipte gittiğiniz(mesela toprak) bölüme gitmek istiyorsa..ama her bölümün mutlaka iyi bir tarafı vardır diye düşünüyorum.umarım yardımcı olabilmişimdir.

Cvp:öğrenmek istiyorum 14 yıl 10 ay önce #1576

teşekkür ederm yardımcı olduüun için fakat bnm alttan kalan derslerim tarımsal meteoroloji,teknk resm,fizik,kmya,botank ve matematk... ve sadece ege üniversitesinni yaz okulu uyuşuyor ve ben mateamtk ve kmya almalıyım fizik matamtk çakışıor malesf 2 ders verebilirim oda verebilrisem eğer başka bi yaz okulu bildiğiniz varsa arkadşlar lütfen yardımcı olun...teşekkürler...

Cvp:öğrenmek istiyorum 14 yıl 10 ay önce #1577

• simsek27
  • simsek27's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 4
ece canım meslektaşım bende senin gibi habire sıkıntılar çektim ve sana şunu söyleyeyim bütün derdin bölüm kaygısısaysa korkma ziraat mühendisliğinde bölüm kaygısı yok kendine iyi bak
bütün bölümler aynı sadece özgüven kazanmaya bak

Cvp:öğrenmek istiyorum 14 yıl 10 ay önce #1594

• Asi_Asena
  • Asi_Asena's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 10
Merhaba adü ziraat isimli kullanıcı arkadaşım belli ki sende adüye geldiğinde benim gibi birçok sorun yaşamışsın ve alttan dersin baya bi kalmış..Bende 3. sınıfa geçtim. Adüde okuyorum.Sana tavsiyem bu alttan derslerini ne kadar çabuk verebilirsne o kadar iyi malum ki bizim okulun kontenjanı git gide artıyor.Ver genellikle okulun en çalışkan öğrencileri bitki koruma bölümünü istiyor eğer seninde böyle bir düşüncen varsa öncelikle alttan derslerini yaz okulunda vermeye çalış ve şunu unutma ki sadece alttan derse değil ortallamayada bakıyorlar alttan vereceğin derslerini verebileceğin en yüksek puanla vermeye çalış..Bizim okulda bölüm seçmek gerçekten çok zor yani istediğin bölümün gelmeme ihtimali çok yüksek..Moralini bozmak istemem ama bende alttan veremediğim dersler yüzünden istediğim bölümü seçemeyeceğim onun için sen tedbirli davran bizim yaşadığımız sorunları yaşama istiyorum..Ayrıca bölümü 3. sınıfın başında seçecez yani 1.döneminde haberin olsun ona göre çalış yani...yaradana emanetsin...

Cvp:öğrenmek istiyorum 14 yıl 10 ay önce #1602

malesef sadece 2 tane ders verebiliyorum yaz okulunda onlarıda verebilirsm tabi...yani hepsini 2.ısnıfta 1.dnmde temizlemeye çalışıcam ve temzileyecğime inanıom umarım yaz okulunda 2 tane ders verip üsttn ders alamama gibi bi durumu yok etmiş olurum.2.dnm şanssızlıklar yüzüdn 2 ders bıraktım ekoloi ve tarih..akışkanları bile verdm ama tarihee çalışmadım ama 2.sınıfta aynı hataları yapmayacağıam inanıorm sende yardım edersen=)yalnız şimdiden ıslah denen bi ders var onun muhabbeti bile beni korkutor..hangi bölümü önerirsin ben ege bölgesinde çalışmayı planlıorm...
  • Sayfa:
  • 1
  • 2