Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: AVRUPA STANDARTLARINDAKİ DEV KOMPLEKS....

AVRUPA STANDARTLARINDAKİ DEV KOMPLEKS.... 3 yıl 3 ay önce #4099

  • orionfair
  • orionfair's Avatar
  • ÇEVRİMDIŞI
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 14
AVRUPA STANDARTLARINDAKİ DEV KOMPLEKS TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖRÜNÜ AĞIRLIYOR
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 550 milyon TL yatırımla inşa edilen, toplamda 337 bin metrekare kurulu alanı ve 110 bin metrekare kapalı alanı ile Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın ilk 5 fuar alanı arasında gösterilen Fuar İzmir 11–14 Şubat 2016 tarihlerinde dev bir tarım ve hayvancılık şölenine ev sahipliği yapacak.
2015’TE REKOR ZİYARETÇİ
2015 yılında 198 bin sektör çalışanını ve 708 markayı ağırlayan Agroexpo Eurasia Uluslararası Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, 2016’da 1400 markayı 8 holde 230 bini aşkın ziyaretçi ile buluşturmayı hedefliyor.
HEDEF ULUSLARARASI PAZARDA SÖZ SAHİBİ OLMAK
Tarım ürünleri ve et ve süt üretiminde miktar ve kaliteyi her geçen yıl artıran ülkemiz, Agroexpo Eurasia ile yurt dışı alıcılarıyla buluşacak ve yeni açılımlarla ihracatımıza ivme kazandıracak.49 ülkeden alım heyeti programını EBİLTEM ile ortaklaşa düzenleyeceği birebir görüşmelerle sağlayacak olan Orion Fuarcılık 2016’da da sektörün dünyaya açılımına fayda sağlayacak.
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
2016 yılında bir önceki seneye göre kapalı stand alanlarını 3 katına çıkartacak olan Agroexpo Eurasia hayvancılık ve bitkisel üretimin yanı sıra, tarım makinaları bölümünü 4 kat büyüterek ziyaretçilerine zengin ürün yelpazeleri sunacak. İlkinde büyük ilgi toplayan tarım makinaları inovasyon sunumları, Gaspardo Maschio , Fimaks ve Case IH , Adrimak firmaları tarafından yapılmıştı. Yoğun ilgi sebebiyle 2016 yılında çok daha geniş platformda düzenlenecek olan 2. tarım makinaları inovasyon sunumu yine Ege Üniversitesi Tarım Makinaları Bölümü ile ortaklaşa düzenlenecek. Türkiye’nin önde gelen tarım makinaları üreticilerine ev sahipliği yapan Agroexpo Eurasia , 4 farklı salonda bayi günleri düzenleyerek bu kitlenin de fuara büyük ilgi göstermesini sağlayacaktır.
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK CANLI SUNUM ALANI
2015 yılında 500 kişilik tribün ve 1000 m2 lik sahnenin, LED ekranla desteklendiği etkinlik alanı bu sene 4 katı büyüklükte hazırlanarak sektörün beğenisine sunulacak . Tarım ve hayvancılıkla ilgili sektör panellerinin yanı sıra, tarım makinaları inovasyon sunumu ,eğlenceleri yarışmalar , Altın Çan hayvan güzellik yarışmaları ve 400 ü aşkın canlı hayvan sunumu bu alanda gerçekleştirilecek.
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK CANLI HAYVAN SUNUMU
2015 yılında büyükbaş ve küçükbaş olmak üzere 200 canlı hayvanı değişik ırklarda sergileyen Agroexpo Eurasia, 2016 yılında bu sayıyı 400’e çıkarmayı hedefliyor. İlkinde büyük ilgi toplayan Altın Çan büyük ve küçükbaş güzellik yarışmasının ikincisi daha çok hayvanla düzenlenerek renkli dakikalara sahne olacak. Türkiye’nin dört bir yanından fuara katılacak olan Damızlık Sığır Yetiştirici Birlikleri, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlikleri, Damızlık Manda Yetiştiricileri Birlikleri ve Kırmızı Et Üreticileri Birlikleri kurulacak özel stantlarda hayvan ırklarını Avrupa standartlarında sergileme fırsatı bulacaklar.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.