Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: yurtidisinda ziraat egitimi: (dez)-avantajlari

yurtidisinda ziraat egitimi: (dez)-avantajlari 15 yıl 8 ay önce #431

• mont
  • mont's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
selamlar arkadaslar,

oncelikle boyle bir site kurulumundan dolayi adminlere tesekkurlerimi iletirim...

ben Hollanda Wageningen universitesi'nde (universiteit van Wageningen) ziraat son sinif ogrencisiyim.Tam olarak ziraat muhendisligi okumuyorum..ayri bir lisans bolumu olarak bitki bilimleri okuyorum..simdi burada terbiyeyi elden birakarak anamdan emdigim sutun burnumdan geldigini belirtmek istiyorum..:(

lisansa burda basladim yani exchange olarak gelmis degilim..ayni bizde oldugu gibi lisans egitimini bu adamlar da cogunlukla kendi dillerinde veriyorlar..dolayisiyla once hollandaca ogrendim,dersler de kismen hollandaca kismen ingilizce olarak devam ediyor..fakat hollandaca terimoloji de ozellikle de sayisal icerikli derslerde acayip zorlaniyorum...ders iceriklerini kendi capimda bizim universitelerimizin ziraat bolumleri ile karsilastirdim hemen hemen ayni..bu sebepten oturu sizlerden,ozellikle sayisal icerikli matematik,kimya gibi derslerin varsa notlarini rica ediyorum...

ayrica yurtdisindaki(ozellikle avrupadaki)okullar ve ziraat fakulteleri ile ilgili bilgi,ozellikle de ne gibi zorluklarla karsilasabileceginizi bilgilerim dahilinde sizinle paylasmaktan memnuniyet duyarim..ilgililere duyurulur..:)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:yurtidisinda ziraat egitimi: (dez)-avantajlari 15 yıl 8 ay önce #432

• The_One
  • The_One's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 137
  • Teşekkür Sayısı: 4
Bizi Bilgilendirdiğin için teşekürler benim okul bittiği için senin istediğin notları ancak 1. ve 2. sınıfta okuyan arkadaşlardan temin edebiliriz tabi bizim bu derslere pek önem vermediğimizden çok fazla not bulabilirmiyiz o da ayrı bi konu bunu için ayrı bi duyuru açabilirsin ama tam olarak ne istediğini yazardan daha rahat bulabilrsin kolay gelsin şimdiden Başarılar

Cvp:yurtidisinda ziraat egitimi: (dez)-avantajlari 15 yıl 8 ay önce #434

• jester
  • jester's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 5
Kardeş

bende şuanda senin bulunduğun üniversitede değişimle okuyorum
ben sana aradığın ders notlarını temin edebilirim
hatta ders çalışabileceğin süper sayfalar temin edebilirim
aslında burdaki hocamlada konuştuk biotechnology ve food technology den 2 prof. burda lisans eğitimime devam etmem için kabul ettiler
hatta hali hazırda biotechnology den sonja diye bi alman study advisor ilede görüştüm bu konuda
seninde değin gibi ilk yılki dersleirn bir çoğu hollandaca dediler ama ben tr den aldığım dersleri bire bir hocalara sorup kabul edilip edilemeyeceğini sormalıymışım
ki bir çoğu kabul eder dediler bakalım işte biraz karışık durumlar
nerdeyse 6 ay oldu buraya geleli ve bu bahsettiğim konulara sracağım bir kaç konu daha var
ilgilenirsen görüşelim

Cvp:yurtidisinda ziraat egitimi: (dez)-avantajlari 15 yıl 8 ay önce #439

• mont
  • mont's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
Ankara Ziraat'li arkadaslar;

Yurtdisindaki bir universiteden Ankara ziraate erasmus kanali ile gelmek isteyen lisans ogrencilerinin izlemesi gereken prosedur ve universite yetkililerinden kontak kurabilecegi kisiler'e dair bilginiz var mi??

(universtie websitesindeki bilgileri gozden gecirdim fakat yeterince aciklayici degiller)

Cvp:yurtidisinda ziraat egitimi: (dez)-avantajlari 15 yıl 7 ay önce #569

• alfa13
  • alfa13's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 1
meraba arkadaslar bu konuda forum acanlara simdiden tesekurrler

ben de erasmusla yurtdısında egitim almak istiyorum.Acıkcası kafam biraz karısık,gidenlerden duyduklarıma göre bazı durmlarda okul uzayabiliyo ya da alttan ders kalıo diyolar.bunların dısında gercekten mesleki acıdan faydalı olup olmadıgını da bilmiyorum...birde ziraat muh bölümü için gideceğimiz ülkelerde kriterimiz neler olmalı?hangi üniversiteleri ve hangi ülkeleri tercıh etmeliyiz? tecrubelerinizi paylasırsanz sevinirim...

Cvp:yurtidisinda ziraat egitimi: (dez)-avantajlari 15 yıl 7 ay önce #570

• The_One
  • The_One's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 137
  • Teşekkür Sayısı: 4
öncelikle ülkeyi sen değil okul belirliyor bizim üni den giden ark lar pek memnun kalmıyor sonuçta ii bi ingilizceyle de gitsen derslerde zorlanırsın sana ne faydası olur dersen dilini çok ii geliştirmiş olursun cv ne bişeyler katarsın gitmekte fayda var bana göre
  • Sayfa:
  • 1
  • 2