Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: BÜYÜKBAŞ HAYVAN GÜBRESİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ

BÜYÜKBAŞ HAYVAN GÜBRESİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ 14 yıl 9 ay önce #1777

• yusufyel
  • yusufyel's Avatar
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 30
  • Teşekkür Sayısı: 2
BÜYÜK BAŞ HAYVAN gübresinin organik üretimler için mutlaka değerlendirilmesi ve bu çok değerli gübrenin atık olmaktan çıkartılıp organik gübre haline getirilerek pazarlanması gerekir.bu yazım BÜYÜKBAŞ HAYVAN ÇİFTLİĞİ olupta gübrelerini değerlendirmek isteyenler için bir ön bilgi verebilmek içindir.
bu konu ile ciddi ilgilenenler için mail adresimi aşağıda veriyorum.
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:BÜYÜKBAŞ HAYVAN GÜBRESİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ 14 yıl 8 ay önce #1857

• halil_isa
  • halil_isa's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 15
selamlar sayın hocam

bir arkadaşımın elinde fazla miktarda kompost gübre bulunmaktadır. daha önceki projelerinizde böyle bir oluşum içerisine girmiş iseniz ve ilgilenen birilerini tanıyor iseniz görüşebiliriz.

saygılar sunarım

halil isa ünnü

Cvp:BÜYÜKBAŞ HAYVAN GÜBRESİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ 14 yıl 8 ay önce #1859

• yusufyel
  • yusufyel's Avatar
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 30
  • Teşekkür Sayısı: 2
değerli kardeşim;
elinde fazla miktarda kompost gübre olduğunu söylediğiniz kardeşiniz neden bu gübreyi organomineral hale getirip pazarlamıyor bilemiyorum.ancak bu kompost gübrenin miktarı ne kadar ve hangi bölgede bunu bilmem faydalı olabilir.değerlendirmeye değip değmediğini bilmemiz gerekir.bu kompost gübrenin içeriğide önemli ana hammaddesi nelerden oluşuyor ve C / N oranının ne olduğunu bilmemiz gerekir.en azından ne yapılabileceği konusunda fikir bazında katkım olabilir.

selamlar...

yusuf yel