Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Tavukçuluk(Yardım)

Tavukçuluk(Yardım) 13 yıl 10 ay önce #2649

• azad0192
  • azad0192's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 3
slm herkese..bu yaz konyada tavukçuluk yapma niyetimiz var yaklaşık 1500 baş..hangi firmalar teşvik verir,konyada yada başka illerde farketmez.. neler yapmam gerek?..yardımcı olursanız sevinirim..
Son Düzenleme: 13 yıl 10 ay önce yazan azad0192.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:Tavukçuluk(Yardım) 13 yıl 10 ay önce #2655

• azad0192
  • azad0192's Avatar
  • Yeni Üye
ha birde cvp yazsanızda yazdığımızın bir anlamı olsa..biz bunu burda meclistekilere yazmadık ki..:dry:

Cvp:Tavukçuluk(Yardım) 13 yıl 10 ay önce #2673

Dostum ilk oalrak tavukçuluk işine 1500 hayvanla girilmez en az 10000-15000 girmen gerekir ki kar elde edebilesin. Ayrıca o adkar az hayvanla girersen hiçbi firma sana fason üretim yaptırmaz. Anladıgım kadarıyla fason üretim sözleşmeli üretim yapmak istiyorsun. Bunun için kesimhane yada büyük tavuk çiftliklerinin oldugu yerlere yakın yerler seçmen gerekir. bildigim kadarıyla keskinoğlu,banvit,şekerpiliç,şenpiliç,mudurnu,pakpiliç gibi firmalar sözleşmeli üretim yaptırıyor.

Dediğim gibi 1500 hayvanla bu işe girmenin hiçbi anlamı yok bence;)

Cvp:Tavukçuluk(Yardım) 13 yıl 9 ay önce #2683

• azad0192
  • azad0192's Avatar
  • Yeni Üye
peki açıktan yapmak istesek nasıl yaparız bunu?..firmaların dışında marketler,kasaplar kesimlik olarak alırmı bunları?..ne kadar patlar bana ve keza hayvan başına kaç lira kar ederiz?..bunlar hakkında bilgi verirseniz sevinirim..

Cvp:Tavukçuluk(Yardım) 13 yıl 9 ay önce #2696

20000 lik bir kümes maliyeti
150-200 milyar
20000 lik bir kümesten --- 15-17 milyar para kazanırsın bunun içinden elektrik su ve altlık giderini çıkarırsan kalan para net karın olur( sözleşmeli tavukçulukta civciv yem ve aşıyı şirket sana hibe ediyor)

Kendin açıktan yapmak istersen kendi pazarını kendin oluşturmak zorundasın tek tek alacak insanlarla konuşman gerek ve bi kişi bile almasa zarardasın anlıyacağın zor iş.