Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Bu bölümüze yeni veya mevcut ürünleri tanıtabilirsiniz.
Lütfen satış amaçlı ilan vermeyiniz

BAŞLIK: yeni B5A ORGANİK GÜBRE

Cvp:yeni B5A ORGANİK GÜBRE 15 yıl 3 hafta önce #1211

• Dark Green
  • Dark Green's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 1
sitenize yeni katıldım öncelikle herkese selamlar.

Tarım uygulamaları bitki besleme yöntemleri ile ilgili tartışabileceğim ve paylaşımda bulunabileceğim bir platform olması ümidi ile siteye kayıt oldum. fakat bu B5A'daki yaşanan durum beni üzdü desem yeri var tekrar siteye girip forumlara göz atacağımı dahi zannetmiyorum.

Sebebi ise son derece açık

son derece ticari yaklaşılan hiçbir üniversite verisine dayanmayan bir ürünün fiyatı, istenirse gönderilebilceği, ama doğru ama yanlış ürün kabiliyetleri hakkındaki görüşlerin son derece zararlı olduğu kanaatindeyim. ki ürün lanse edilirken şu arazide bu tür bir etki aldık gibi tecrübelerden ziyade ürünün en az %16 verim artışı sağlayacağı hususunda garanti verilmesi bence doğru bir davranış değil

en azından
ürün denemesinin hangi koşullarda yapıldığı

deneme ve kontrol parsellerinde hangi dozlarda ne kadar ürün kullanıldığı

hangi bitkide kullanıldığı ile ilgili bilgi içeren
denemelerin kurulması gerekirdi ve bu sonuçların paylaşılması ve bunun yanında da şahsi görüşler mutlaka ki alınabilirdi.

3-5 farklı üründe ve farklı bölgede deneme kurmadan ürünün satışına başlanması ve çiftçilere çok abartılı şekilde lanse edilmesi son derece ilginç (bir çiftçiden de bu ürünü duydum)

yapraktan da uygulandığı, gece uygulanmalı ve üzeri örtülmeli gibi kullanım şekillerinden bahsedildiği de duyduklarım arasında

iyi tarım uygulamalarından uzak çiftçilerde denemelerin yapılması da bence uygunsuz her üründe uzmanlaşmış yanlarında birçok mühendis arkadaşı çalıştıran birçok büyük firma varken Mehmet abinin tarlasında deneme yapılmasını da yadırgadım. Eğer ciddi firmalarla da deneme yapıldıysa kusura bakmasınlar lütfen bilgi versinler.

Türkiye'de ticaretin kolay yolları adlı bir kitap da bekliyorum kendilerinden.

Bunun dışında eminim ki ürün boş bir ürün değildir. fakat ürün ve çiftçiye sağlayacağı yararlar hakkında abartı, belki de yanlış bir yönlendirme söz konusu olabilir. Piyasaya bunun gibi birçok mucize ürün giriş yaptı. birçoğu başarıdan son derece uzak kaldı. bazıları da değerli arkadaşların sayesinde bir yerlere geldi fakat bir yere gelen ve halihazırda satışı süren kaliteli ürünlerin tanıtımını yapan arkadaşlar bu tür bir lansmana girişmediler. önce ellerindeki ürün ile tecrübe edindiler ve ürünün öne çıkan yeteneklerini paylaştılar. Dezavantajlarını da saptayarak bu alanlarda kullanılmasını engellediler.

bütün herkese çalışmalarında başarılar dilerim.

herhangi bir hatam olduysa da lütfen kusura bakmnayın...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:yeni B5A ORGANİK GÜBRE 14 yıl 10 ay önce #1497

B5a dan daha iyi gübreler var b5a şilempedir bunu çok iyi biliyorum çünki Bekir in çok yakın dostlarından biriydim ...
Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi neyse ...
Zişan Bilgiç

www.organikgubreler.com

Cvp:yeni B5A ORGANİK GÜBRE 14 yıl 10 ay önce #1504

• abidin
  • abidin's Avatar
  • Yeni Üye
100 MK TOPRAĞIM VAR DOMATEZ VE BİBER EKMEK İSTİYORUM NE KADAR VE NASIL KULANACAĞIM KONUSUNDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKÜR EDERİM SELAMLAR TOPRAK DOSTU

yeni B5A ORGANİK GÜBRE 9 yıl 1 ay önce #3616

• ayoruk81
  • ayoruk81's Avatar
  • Yeni Üye
Ben bu ürünü koleksiyonumda ki, lale, sümbül, nergis, lilium, çiğdem, iris, amaryllis gibi soğanlı çiçek türlerimin yetiştirilmesinde ve arka bahçe de kendi ihtihacım olarak ekip dikeceğim sebzelerimde kullanmak istiyorum. Bana bu konuda önerileriniz nelerdir? yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler

Cvp:yeni B5A ORGANİK GÜBRE 9 yıl 1 ay önce #3627

abidin bey öncelikle domates için ve biber için farklı gübreler öneriyorum size. Domates için TOMATON adında çok özel bir gübre önerim olacak size bu özel gübre ile verimi %35 'e kadar arttırabilirsiniz.

Biber için de yine çok özel bir gübre olan boromix öneririm .
Saygılarımla

yeni B5A ORGANİK GÜBRE 8 yıl 1 ay önce #4128

• mrc9072
  • mrc9072's Avatar
  • Yeni Üye
Çok güzel bir ürün olmalı.Kesinlikle faydası olur diye düşünüyorum.
organik gübre