Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Tarla Bitkileri Bölümü

Tarla Bitkileri Bölümü 12 yıl 7 ay önce #3129

• Merve35
  • Merve35's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 3
tarla bitkileri bölümü hakkında bilgi istiyorum.bölümün genel olarak kolay olup olmadığı,derslerin zorluğu hakkında bilgi verirseniz sevinirim...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp: Tarla Bitkileri Bölümü 12 yıl 7 ay önce #3131

• The_One
  • The_One's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 137
  • Teşekkür Sayısı: 4
kendi şahsi kanaatim hiç bir bölüm zor değildir. zorlaştıran faktör ise hocalardır
ve bu bölüm hakkında nasıl bir bilgi almak istiyorsun öncelikle sadece sınav mı seni zorluyor bu bölümü seçmene bu tür konularda fikrini yazarsan açık olarak daha kolay yardımcı olmaya çalışırız ban göre kolay bir bölümdü ben kendim tarla bitkileri bölüm mezunuyum ama illaki zor derlerimiz olmadı mı oldu demek istediğim tam net bir bilgi zor bulursun bunu sen severek yaparsan kolaylaştırırsın belki de ama seçmeni tavsiye ederim tabi iş imkanlarını da hesaba katarak yola çık
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Merve35

Cvp: Tarla Bitkileri Bölümü 12 yıl 7 ay önce #3133

• Merve35
  • Merve35's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 3
açıkçası kendi bölümümü bırakıp geleceğim ve bu yüzden tereddüt içerisindeyim.daha önce sınıfta kaldığım için 4 senede bitirmek istiyorum.aldığım duyumlara göre çok fazla ezberin gerektiği dersler varmış ve de bu baya bir zorluyormuş,tabi bunların ne kadarı doğrudur bilemem.iş imkanlarının çok iyi olmadığını biliyorum fakat zaten benim şuan asıl sıkıntım bölümü bitirmek,gerisi o zamana kalmış :)

Cvp: Tarla Bitkileri Bölümü 11 yıl 10 ay önce #3347

tam bir ameleliktir..

Cvp: Tarla Bitkileri Bölümü 11 yıl 6 ay önce #3392

• The_One
  • The_One's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 137
  • Teşekkür Sayısı: 4
AyselAdanir yazan:
tam bir ameleliktir..

ziraat mühendisi olmayı amelelik olarak görmeyin ülkemizde değeri verilmediği için bu şekilde bi yorum yapıyorsunuz işinizi severek yaparsanız eminim daha fazla bağlanırsınız ve zevkle ziraat mühendisliğini yaparsınız herşey sizin elinizde

Kış sebzeleri yetiştiriciliği 11 yıl 6 ay önce #3398

Herkese merhaba,
Yapmayı düşündüğüm küçük ölçekteki ticari tarım için konuya vakıf arkadaşlara birkaç sorum olacak.

Ekilmeyi bekleyen 6000 m2 alana 2-2-2 olmak üzere en kısa sürede havuç,ıspanak,marul ekmek istiyorum
Sadece hayvan gübresiyle gübrelemeyi düşünüyorum. Bununla ilgili olarak;

1. Tohum seçimi nasıl olmalı? Hibrit denilen tohumların artısı eksisi nedir?
2. En verimli ve kolay sulama sistemi nasıl olmalı?
3. Gelişme dönemindeki gübreleme hayvan gübresi kullanılacagı düşünülerek ne şekilde olmalı?
4. Üstü kapalı mı olmalı yoksa havalar soğuyuncaya kadar açık gitmesi daha mı iyi olur?
5.Ticari boyutunu bilen arkadaşlar, ortalama yetiştirme teknikleriyle bu alan ticari olarak bir kar bırakır mı?

Şimdi aklıma gelmeyen daha cok sorum var aslında.

Bu konuyla alakalı, bu süreçlerden geçmiş arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2