Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: ANKARA ÜNİVERSİTESİ Ziraat Fakültesi Su Ürünleri

ANKARA ÜNİVERSİTESİ Ziraat Fakültesi Su Ürünleri 15 yıl 10 ay önce #262

• haleuzun
  • haleuzun's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
  • Teşekkür Sayısı: 1
ANKARA ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ HAYVANSAL ÜRETİM BÖLÜMÜ SU ÜRÜNLERİ ALT PROGRAMI TANITIM YAZISI:
Su Ürünleri Bölümü, Türkiye'de balıkçılık ve su ürünleri yetiştiriciliği konularında lisans ve yüksek lisans düzeyinde öğrenim yapan ilk Anabilim Dalıdır. 1979'da kurulan Su Ürünleri Bölümü 1980'de akademik etkinliklerine başlamıştır.

Su Ürünleri Bölümü'nde lisans ve lisansüstü öğrencilerine; Akvatik Ekoloji, Limnoloji, Oşinografi, Balık Anatomisi ve Fizyolojisi, Balık Biyolojisi, Balık Besleme, Populasyon Dinamiği, Kabuklu Su Ürünleri, Deniz ve İçsu Balıkları Yetiştiriciliği, Su Kirlenmesi ve Kontrolü, Su Toksikolojisi, Avlama Tekniği, Ağ Materyali ve Ağ Yapım Tekniği, Akvaryum Balıkları ve Üretim Tekniği, Balıkçılık Amenajmanı, Mevzuat, Bitkisel Su Ürünleri ve Plankton Üretim Tekniği, Balık Hastalıkları konularını içeren teorik ve uygulamalı dersler verilmektedir.

Su Ürünleri Bölümü'nde lisans ve yüksek lisans derslerinin ve bilimsel araştırmaların yürütüldüğü 9 laboratuar ile bir kütüphane bulunmaktadır. Öğrencilerin uygulamalı çalışmaları ve araştırmalar Eskişehir- Çifteler Su Ürünleri Araştırma ve Uygulama İstasyonu ile Side Su Ürünleri Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde yürütülmektedir. Ziraat Fakültesi kampüsünde araştırma ve uygulamaların yürütüldüğü yarı kapalı bir üretim ünitesi bulunmaktadır.

Bölüm mezunları, su ürünleri ve balıkçılıkla ilgili kamu veya özel sektörde çalışabilirler, kendi balıkçılık işletmelerini kurabilirler. Mezunlar, üniversitelerde ve su ürünleri ile ilgili ulusal-uluslararası projelerde çalışabilirler.
:):p:kiss:
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: HATİCEBULUT78

Cvp:ANKARA ÜNİVERSİTESİ Ziraat Fakültesi Su Ürünle 15 yıl 8 ay önce #361

merhaba su ürünleri bölümü mezunları ve iş olanakları hakkında bilgi verebilirmisiniz acaba

Cvp:ANKARA ÜNİVERSİTESİ Ziraat Fakültesi Su Ürünleri 15 yıl 6 ay önce #562

çok özür diliyorum. mesajı yanlışlıkla size gönderdim. soruyu sizin sorduğunuzu zannetmiştim. iyi günler

Cvp:ANKARA ÜNİVERSİTESİ Ziraat Fakültesi Su Ürünleri 13 yıl 4 ay önce #2865

• alemci44
  • alemci44's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 1
:)