Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: YAN DAL BİTKİ KORUMAMI?TOPRAK BÖLÜMÜ?

YAN DAL BİTKİ KORUMAMI?TOPRAK BÖLÜMÜ? 12 yıl 1 ay önce #3308

• ie22
  • ie22's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
Merhaba ben bahçe bitkileri 2.sınıf öğrencisiyim.Gelecek dönem yan dal yapmayı planlıyorum.Aklımda bitki koruma ve toprak bölümü var.2 bölümünde kendine göre avantajları var ama hangi bölüm daha ağır bastığını tam olarak karar veremiyorum.Mezun olduktan sonra belirli bir süre özel sektörde çalışıp sonra kendi işimi kurmak ve üretici istiyorum.Hangi bölüm daha avantajlı olur hangi bölümün benim okul sonrası hayatımda daha faydalı olacağı hakkında fikir ve görüşleriniz benle paylaşırsanız çok memnun olurum.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp: YAN DAL BİTKİ KORUMAMI?TOPRAK BÖLÜMÜ? 12 yıl 1 ay önce #3309

• ŞELALE
  • ŞELALE's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 1
MERHABA BEN DE TOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEME 1.SINIF ÖĞRENCİSİYİM.AYNI ZAMANDA ORGANİK TARIM TEKNİKERİYİM.DEDİĞİNİZ GİBİ 2 BÖLÜMÜNDE KENDİNE GÖRE AVANTAJLARI VAR.KENDİ BÖLÜMÜMÜ ÖVMEK MAKSADIYLA SÖYLEMİYORUM.AMA EN KAPSAMLI OLANI TOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEME.BİRKAÇ SENEYE KADAR BU BÖLÜMÜN İSMİ SADECE TOPRAK BİLİMİ OLARAK GEÇİYDU.FAKAT TOPRAKLA BİTKİ BESLEME AYRI DÜŞÜNÜLEMEYECEĞİNDEN DOLAYI İSMİNİ DEĞİŞTİRDİLER.ŞÖYLE SÖYLEYEYİM HERŞEY TOPRAKTA BAŞLIYOR.TOPRAKSIZ TARIM YAPILACAK OLSA BİLE:)BİRİNCİ İŞ TOPRAĞI TANIMAK.SU,GÜBRE,HASTALIK VE ZARARLILAR VS.BUNLARLA İLGİLİ YAPACAĞIMIZ HER ŞEY İÇİN TOPRAĞI TANIMAMIZ GEREKİR ELBETTE.GENEL OLARAK BAHSEDEYİM DEDİM FAKAT SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİŞEY OLURSA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM.İYGÜNLER
Son Düzenleme: 12 yıl 1 ay önce yazan ŞELALE.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.