Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: ödev

ödev 15 yıl 6 ay önce #579

• cenzi
  • cenzi's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
arkadaşlar bi ödevim için düşüncelerinizi almak istiyorum yardım ederseniz sevinirim soru şu:geçmiş yıllarda bilimsel buluşlar kişiler ile anılırdı.günümüzde ki bilimsel buluşlarda neden kişiler ön plana çıkmamaktadır?
şimdiden teşekkürler..:blush:
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:ödev 15 yıl 6 ay önce #580

• iyotake
  • iyotake's Avatar
  • Paylaşımcı Üye
  • Gönderiler: 69
  • Teşekkür Sayısı: 8
ilginç bir ödevmiş:)
Günümüzde artık buluşları genelde kişiler değil büyük firmalar veya kuruluşlar yapmakta bu yüzden olabilirmi ?

Cvp:ödev 15 yıl 6 ay önce #582

• jester
  • jester's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 5
Bence eskiden kişilerle anılırdı çünkü iletişim araçları günümüzde olduğu kadar gelimiş değildi ve bir kişi bir araştırma projesinde baştan sona kadar kendisi çalışır ve herşeyiyle o çalışmayı kendisi tamamlardı.tamamen kişinin haızlrmaşış olduğu bir çalışma ve icat olduğu için kişinin adı verilirdi
fakat günümüzde iletişim ve bilgi paylaşımı o kadar hızlı ki
büyük bir projenin bir bölümü çinde çalışılırken diğer bölümü ABD bi diğer kısmı avrupada çalışılabiliyor ve hızlı bilgi akışıyla çalışmalar zaman kaybedilmeden hızla yol alıyor ve bölece oratklaşa yapılan çalışmlaar olduğu için sadece bir tek kişiye mal edilmiyor.
bence bu yüzden eskisi gibi kişilere mal edilip onların adları verilmiyor yeni icadlara diye düşünüyorum.......

Cvp:ödev 15 yıl 6 ay önce #587

• cenzi
  • cenzi's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
düşünceleriniz için teşekkürler..araştırıp allayıp pullayıp akademik kurallara da uygun olarak yazmam gerekio ..