Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Bu bölümüze yeni veya mevcut ürünleri tanıtabilirsiniz.
Lütfen satış amaçlı ilan vermeyiniz

BAŞLIK: TARIMSAL SULAMA SAYAÇLARI

TARIMSAL SULAMA SAYAÇLARI 7 yıl 8 ay önce #4279

Ön ödemeli yöntem elektrik dağıtım şirketlerince yıllardır uygulanan ve bir çok avantaj getiren bir sistemdir. Tarımsal sulamada da ön ödemeli sayaçların yaygınlaşması tarımsal sulamada yaşanan ihtiyaç fazlası su kullanımının da önüne geçmede önemlidir. Su tüketimlerinde en büyük payı tarımsal sulama alır. Ülkemizin su potansiyelinin %75'inin tarımsal sulamada tüketildiği görülmektedir. Avrupa da ise tarımsal sulama toplam su tüketiminin üçte biri kadardır. Tarımsal sulamada su kullanım verimliliğinin artırılması son derece önemlidir

Tarımsal Sulama Sayaçları
UTM50 Ultrasonik
Tarımsal Sulama Sayacı
Tarımsal sulama sayaçları
UTM65 Ultrasonik
Tarımsal Sulama Sayacı
Tarımsal Sulama Sayaçları
UTM80 Ultrasonik
Tarımsal Sulama Sayacı
Tarımsal sulama sayaçları
UTM100 Ultrasonik
Tarımsal Sulama Sayacı

Ön ödemeli sayaçlar, tarımsal sulamada kullanıcıların tüketimlerini daha iyi yönetmesi ve tahsilatların adil yapılması için uygulanan bir çözümdür.

Tarımsal Sulamada Ultrasonik Tip Sayaç Kullanmanın Avantajları:

• Dönen ya da hareket eden bir pervane ya da benzeri mekanizma yoktur.
• Hava geçişini saymaz.
• Montajı çok kolaydır, eğik montajdan etkilenmez ( Hareketli Parça Yoktur )
• Korozyondan ve tortu- pisliklerden etkilenmez
• Çok düşük basınç kaybı oluşturur. ( Pompadan kaynaklanan enerji sarfiyatını azaltır )
• Tıkanma riski yoktur.
• Akış olmadığında hava ile tüketim göstermez.
• Tüm boru çaplarına uygulanabilir.
• Sıcaklık dalgalanmalarından etkilenmez.
• Çok yüksek hassasiyetlidir.
• 10 yıldan uzun pil ömrüne sahiptir.
• Geçmiş 12 ayın aylık tüketim verilerini hafızasında saklar

Atlas Sayaç olarak tarımsal sulama da suyun yönetimini ve adil ödenmesini sağlayacak ön ödemeli sayaç ürünlerini üretmekteyiz.

Firmamız tarafından üretilen ve tarımsal sulama sistemleri için özel tasarlanan sayaçlarımız Erciyes Üniversitesi teknoloji geliştirme bölgesinde tamamen yerli olarak ve Türk mühendisleri tarafından donanım ve yazılımları gerçekleştirilerek üretilmekte, yurt içi tüm noktalarda ve yurtdışında ise İngiltere, Rusya başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde satışı yapılmaktadır. Atlas Sayaç olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz UTM serisi ultrasonik tarımsal sulama sayaçları 2004/22/EC+2009/137/EC MID ve EN 1434 standartlarına göre üretilir. CE belgesine sahip sayaçlar Avrupa da serbest dolaşıma sahiptir. Ultrasonik ölçüm tekniği kullanılan sayaçlar, ayrıca düşük enerji tüketimi sayesinde 10 yıldan uzun pil ömrüne sahiptir. Dijital ekranı ve üzerine entegreli tuşları ile kullanıcı dostu olan sayaçlardan tüketim verileri, kalan kontör gibi bilgiler takip edilebilir. Geçmişe dönük oniki aya kadar tüketim verileri çağrılabilir. Bilgisayar yazılımı ile kartın tanımlanması yapılırken, kontör transfer yönetimi, var olan kontör miktar gösterimi, enerji kaynaklarının durumu, vana açma kapama gibi bir çok fonksiyon gerçekleştirilebilir.

Yükleme Tahsilat Sistemi

Atlas Ultrasonik Tip Ön Ödemeli Tarımsal su sayaçları elektronik göstergeye ve hesaplama ünitesine sahip olduğu için GSM model ve terminal aracılığı uzaktan ölçüme, açma- kapatma işlemleri ile kartlı açıp kapatma işlemlerine tam uyumludur. Ayrıca sayaçlar ile birlikte sunulan yükleme tahsilat sistemi yazılımı ile kart yükleme ve tahsilat işlemleri takip edilebilir ya da mevcut yazılımlara veri tabanı entegrasyonu kolaylıkla sağlanabilir.

Ultrasonik Ölçüm Tekniği

Ultrasonik ölçüm tekniği kullandığımız tarımsal su sayaçları, herhangi bir pislik ya da tortudan etkilenmeyen, tamamen bir boru yapısındadır. Ses dalgalarının iletim hızı mantığı ile çalışan bu sayaçlar tortu, yosun yada çeşitli pisliklerden etkilenmezler. Çalışan herhangi bir mekanizm, çark yada benzeri aksam olmadığı için zamanla aşınma yada bozulma problemleri yoktur.

Pervaneli SayaçUltrasonik sayaç

Pervaneli sayaç ile ultrasonik sayacın bir süre sonra temiz suda ki görünümleri (1. resim pervaneli sayaç, 2. resim ise ultrasonik sayaç)

Ana Kontrol Ünitesi
Elektronik Devre + LCD ( Liquid Crystal Display)
Su kesme birimi
Pulse okuyucu ölçme birimi
Elektronik kart okuyucu birimi
Pil ünitesi
Ön yüklemeli Elektronik kartlı su sayacı kutusu
Rekorlar (Şebeke Bağlantıları)

Elektronik Kart ve İçerisinde Taşınacak Bilgiler
Üye Numarası
Üye Tipi
Kredi Bilgisi
Su kesme birimi + ana kontrol ünitelerini besleyen enerji kaynağının durumu.
Su kesme birimi arıza durumu
Su kesme birimi + ölçme birimi kutusuna müdahale durumu
Sarf bilgisi
Su kesme birimi ile ilgili mesaj ve bilgiler (“Servis” gibi)
Üye Kartı Özellikleri

Kartın tanımı
Bilgi aktarma
Bilgi alma
Yedek kredi miktarı saklama
Var olan kredi miktarını görüntüleme
Enerji kaynaklarının durumunu görüntüleme
Kredi bitmesi sonucu kapanmış olan su kesme birimini yeni kredi yükleyerek açma

Ayrıntı : www.atlassayac.com/sayfa/174/tarimsal-sulama-sayaclari.html
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.