Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: YURT DIŞINDA ZİRAAT MÜH. OLARAK STAJ YAPMAK

Cvp:YURT DIŞINDA ZİRAAT MÜH. OLARAK STAJ YAPMAK 15 yıl 2 ay önce #1106

• serap4135
  • serap4135's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 1
bu msjı yazalı uzun zaman olmuş ama umuyorum ki hala geçerlidir çünkü bu olayla yeni ilgilenmeye başladım:)) bu konu hakkında geniş bilgi almak istiyorum nasıl başvurdun ne kadar kaldın kolay kabul ediliyo mu ne bilim herşeyi en ince detaya kadar öğrenmek istiyorum tabiii mesajımı dikkate alırsan :S şimdiden teşekkürler
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:YURT DIŞINDA ZİRAAT MÜH. OLARAK STAJ YAPMAK 15 yıl 2 ay önce #1125

• beyaz_umut
  • beyaz_umut's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 3
merhaba efsane... kendimi geliştirmek istiyorum diye mesaj atmışsın.. bir kaç soyleyeceğim bunun için...

öncelikle; ingilizce artık küçülmüş dünya içinde çok önemli bir dil, ve mutlaka öğrenilmesi gerekiyor heleki bizim gibi ziraat mühendisliği okuyan ve global anlamda söz sahibi olan bu bölümün en önemli adımlarından biride yabancı dil bilmek....mutlaka bilmek.;)

bunun içinde yapman gereken şey; en kısa zamanda bir kursa başlamak yada hangi seviyedeysen ona göre kitaplar alıp, çalışman....

ingilizceyi iyi öğrenmek belki uzun zamanını alacak ; ama şunu unutma kilometerelrece sürecek bir yolculuk atılacak 1 adımla başlar...

Cvp:YURT DIŞINDA ZİRAAT MÜH. OLARAK STAJ YAPMAK 15 yıl 2 ay önce #1127

• jester
  • jester's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 5
iyi günler arkadaşlar,

bu konuda baha soru birikmiş öncelikle ben genel olarak hepsine bir cevap vermek istiyorum daha sonra bundna tatmin olmayan arkadaşalr tekrara yazabilirler onlarıda fırsat buldukça cevaplamaya çalışacağım.
şimdi ABD de staj olanaklarındna bahsetmiş bir arakdaş
evet bu tür programlar var ABD de fakat genel olarka öğrenciyi köle gibi çalıştırmayı amaçlayan programlar ve bu tür firmalara tonla parayı sadece size iş (yada staj)yeri buldukları için ödüyorsunuz ve bu tür bir programın garantisi yok yani bizim bir çok arkadaş ABD ye work and travel programı ile çalışmaya gidiyor ve ödedi para sadece kalacak yer ve çalışıcakları bir yer buldukları için fakat ABD ye vardıklarına ne öyle bir market ne öyle bir markette o para vererek buldukları işe dair bir belirti buluyorlar kısaca dolandırma işi çok oluyor o açından güvenilir bir firma bulmak lazım ki buda ektra para demek.
ben bu yurt dışı stajı konusunda bizzat kendinizin araştırıp başvuracağınız ve birebir muhattap olacağınız firmaları tercih etmenizi tavsiye ederim yani ne dir bir A firması ziraatte size göre iyi işler yapıyor olabilir ve siz burda stajınızı yapmak istiyorsunuz burayla gerek mail atarak gerekse telefon açarak irtibata geçip ayarlayabilme imkanınız var çünkü bir çok yere göre stajyer demek bedava işçi demek ve bedava işçiyi kim istemez ki....
ben Londra da staj yaptığım yeri bizzat internetten buldum mail attım ve bu şekilde stajıma başladım ve benim buraya gönerdiğim arkadaşlar için ne bu arkadaşlardan nede bu firmadan 5 kuruş ücret almıyorum.o açıdan isterseniz kendini staj yaabileceğiniz bir yer ulabilirsinzi istersenzde benim bu yaptığım yerde staj yapmanız için kendilerine ricada bulunabilirm.
Diğer bi konuda kalacak yer ve hayat masrafları...
Eğer stj için londra yı düşünüyorsanız gerçekten kalcak yer ve hayat masrafları çok pahalı.
Bir oda HAFTALIK 100 pound kadar ve yiyecek masrafınız HAFTALIK 50 pound kadar tutar birde otobüse binmek zorunda kalırsanız AYLIK 50 pound kadar ücret ödemeniz gerekir.Fakat işin güzel tarafı londra da yaz ayında bir çok çalışan tatilde olduğu için part time iş kolayca bulabilir ve minimum saati 5 pound dan çalışmaya başlayabilirsiniz o açıdan ilk zamanlar ortama alışana kadar bir müddet zorluk çeker sonra iş bulunca rahatlayabilirisniz ve güzel bir tecrübe kazanabilierisniz.

Fakat böyle bir şeyi yapabilecek kişide şu özellikler olması gerekir;

-İngilizceyi iyi kullanıyor,çat patta olsa insanlarla anlaşabiliyorsanız (ki en önemli olanu budur),
- İnsanlarla çabuk iletişim kuran,ortama hemen adapte olan bir kişiliğe sahipseniz,
-Elinizdeki parayı planlı ve programlı bir şekilde kullanabiliyor iseniz,
- Çalışkan ve yaptığı iş ne olursa olsun gocunmayan (ki zor durumda kalabilirseniz bir çok iş yapmak durumunda kalabilirisniz.temizlik işi vs...)
- Söz verdiğinizde mutlaka sözünüzü tutuyor ve randevu verdiğinizde mutlaka vaktinde orda oluyorsanız,

Eğer bu özelliklere sahipseniz dünyanın neresinde olursanız olun asla pişamn olmaz ve insnalar tarafındanda taktir edilen sevilen biri olursunuz.........

Cvp:YURT DIŞINDA ZİRAAT MÜH. OLARAK STAJ YAPMAK 15 yıl 2 ay önce #1143

oncelikle sizi tebrik ediyorum.yurt dışına nasıl gittiniz ben bu konu hakkıda bilgi almak istiyorum?bazı programlar aracılığıyla(erasmus...)mı yoksa başka bi yolla mı gitiiniz?

Cvp:YURT DIŞINDA ZİRAAT MÜH. OLARAK STAJ YAPMAK 15 yıl 2 ay önce #1147

• jester
  • jester's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 5
Aslında arkadaşlar biz interneti kullanmayı bilmiyoruz
msn den başka bişeyle uğraşmadığımız için nerde ne var tam olarak anlama imkanı bulamıyoruz
ben erasmusla da gittim yurt dışına ama ondan önce kendim internetten arayarak buldum staj yaptığım yeri
isteyen arkadaşlarda internetten arayarak çok rahat bir şekilde staj yapabilecekleri yerlerin listesine ulaşabilirler
saygılar,

Cvp:YURT DIŞINDA ZİRAAT MÜH. OLARAK STAJ YAPMAK 15 yıl 2 ay önce #1149

• casper_07
  • casper_07's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
merhaba arkadaslar ben akdeniz uni den yasin
aranıza yeni katıldım
size herzaman ıletısım de olmayı ve son gelısmelerden bırbırımızı haberdar etmeyı onerıyorum
saygılarımla
...