Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Mesleğimize sahip çıkalım!!!!

Mesleğimize sahip çıkalım!!!! 14 yıl 3 ay önce #2336

• cuby
  • cuby's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 57
Evet arkadaşlar ziraat mühendileri olarak yükselen ve her geçen gün popülaritesi artan bir mesleğe sahibiz...
üniversiteyi kazandığımız yıllarda okuduğumuz bölümü soranların bize ilk tepkisi işsiz kalacağımız yönde vurgu yapmaktı ama gün oldu devran döndü eskiden gıpta ile bakılan mühendislik dalları olan makine,inşaat ve endüstüri mühendisleri iş alanlarını bizim yetki ve görev alanlarımıza kaydırmaya çalışmakta önümüzü tıkamaya çalışamkatadırlar makine mühendisleri özellikle sulama sistemleri kurulumu ve planlanması konusunda inşaat ve endüstri mühendisleri ise sera kurulumu ve hayvan barınakları planlanması konularını kendi görev alanlarına almak için altan alttan çalışamlar yapmaktadırlar
biz ziraatçiler gerekli hassasiyeti göstermeliyiz. bu konuyla ilgili örnek vermek gerekirse 4-5 yıl öncesinde tarımsal tüketim ürünleri satışı ve danışmalığı alanında işletme mezunu ziraatle alakası olmayan kişiler yapmaya kalkıştılar bayiilik yapam mühendisler bu kişileri muhattap görmeyerek sektörden dışladılar şimdi bize yeni rakip olmak isteyen meslekler geliyor bunlara karşı haberiniz olsun gerekli alanlarla gerekli tepkinizi nezaket kuralları dahilinde koyunuz lütfen ...
Son Düzenleme: 14 yıl 3 ay önce yazan cuby.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:Mesleğimize sahip çıkalım!!!! 14 yıl 3 ay önce #2337

• hamachi
  • hamachi's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 17
benim bu güne kadar yaptığım gözlemler doğrultusunda sadece bu meslek değil diger bütün meslekler için insanların birşeylerden canı yanmadığı sürece herhangi bir girişimde bulunmuyorlar.
sırf bu yüzden ve sistemin işleyişi yüzünden bayi olmaktan vazgeçtim.
şimdi hayatımdan oldukça memnunum..
mesleğe yeni başlayacak ya da halen bu işin eğitimini alan arkadaşlara tek düşüncemi paylaşmak isterim. siz girişken olun ve hiçbirşeyden ben yapamam edemem diye düşünmeyin illaki bu sektörde size de ihtiyaç duyulan biryer vardır. unutmayın iş sizi gelip bulmaz siz iş yani mesleğiniz için yeterli özeni ve emeğinizi gösterin gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.
sadece kendinize güvenin. kolay gelsin

Cvp:Mesleğimize sahip çıkalım!!!! 14 yıl 3 ay önce #2338

• sedatt
  • sedatt's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 11
  • Teşekkür Sayısı: 1
çok güzel konuşmuşsun hanachi..tşk..

Cvp:Mesleğimize sahip çıkalım!!!! 14 yıl 3 ay önce #2339

• hamachi
  • hamachi's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 17
sedatt yazan:
çok güzel konuşmuşsun hanachi..tşk..

teşekür ederim

Cvp:Mesleğimize sahip çıkalım!!!! 12 yıl 9 ay önce #3072

• CLAAS
  • CLAAS's Avatar
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 39
  • Teşekkür Sayısı: 2
güzel bir tespit ve çok güzel bir konu gerçektende günümüzde diğer mühendislik dalları ziraat dallarına yönelmeye başladı
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Seydel

Cvp:Mesleğimize sahip çıkalım!!!! 12 yıl 9 ay önce #3077

ama ne yazık ki gençler ne kadar degerli bir meslek oldugunu anlamıyor.:(
  • Sayfa:
  • 1
  • 2