Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: PEYZAJ TEKNİKERİ (KOCAELİ)

PEYZAJ TEKNİKERİ (KOCAELİ) 7 yıl 10 ay önce #4239

• lilyumdan
  • lilyumdan's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
Merhaba arkadaşlar,meslektaşlarım... Kocaeli Üniversitesi/Arslanbey Meslek Yüksekokulu-Peyzaj ve Süs Bitkileri programını 2015 yılında tamamlayıp, diplomamı aldım. 21 yaşındayım. Sürekli bir şeyler yetiştirdim, çiçekler meyveler sebzeler... Kendimi bu alanda sürekli geliştirmeye çalıştım. Şuan da Autocad ve Solidworks (2 boyutlu ve 3 Boyutlu çizim) kurslarıma devam etmekteyim. Sertifikalarımı aldıktan sonra, üniversitedeki Peyzaj Mimarı olan hocalarım, Peyzaj Mimarı'ndan farkım olmayacağını söylüyor. Bu işi sizlerde çok iyi biliyorsunuz, teknikerlik ya da mühendisliğe, mimarlığa bakmıyorlar diplomalarda... Sadece tecrübe istiyorlar. Ben dişimi tırnağıma takıp üniversitemi de lisemi de kendi emeklerimle okuyup, aileme yük olmak istemedim hiçbir zaman. Şuan evet işsizim. Çünkü torpil olmadan işlere alınamayacağımı söylüyorlar =) Kocaeli'de ailemle birlikte yaşıyorum dediğim gibi... Ocak ayında babam emekli oluyor, bu işi hakkıyla yapabileceğim bir şehir istiyorum sadece. Ve iş imkanımın çok olduğu. Çünkü benim tek amacım, babamdan ailemden tek bir kuruş bile almadan sadece kendi emeklerim ve alın terimle birikimimi yapıp kendi ofisimi açabilmek =) Kocaeli'de mesleğimi yapıp, kendimi daha da geliştirmem için bir işe ihtiyacım var... Yeni üye oldum, Sürekli ve kalıcı olarak vaktim olduğu kadar aktif olmaya çalışacağım...

Şule Ünlü
Peyzaj Teknikeri
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.