Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: öss tercihi yardım

öss tercihi yardım 14 yıl 9 ay önce #1702

• serkan_123
  • serkan_123's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 4
merhabalar.malum bugün öss sınavı açıklandı ve açıkçası beklediğim puanı alamadım.aldığım puanla fizik biyoloji öğretmenlikleri ziraat jeoloji çevre jeofizik mühendislikleri tutuyor.ziraat mühendisliğini daha önce öğretmenlerim bana önermesine rağmen pek sıcak bakmamıştım ama şuanki durumuma baktığımda en iyisi ziraat mühendisliği gibi geliyor. sizce ankara üniversitesi ziraat müh. mi tercih edeyim yoksa öğretmenlikler mi ???

bu arada ziraat fakültelerinin tümü tutuyor ama ankara düşünüyorum
cevaplarsanız çok sevinirim...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:öss tercihi yardım 14 yıl 9 ay önce #1703

• only_rock
  • only_rock's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 5
aynı konu benımde basımda benımde bugun puanım acıklandı ve bende zıraat muhendıslıgı yazıp yazmama konusunda süphelıyım acaba ılerısı ne kadar ıyı burası Türkiye sonucta ama... yardımcı olursanız sevınırım

Cvp:öss tercihi yardım 14 yıl 9 ay önce #1704

• h.erarslan
  • h.erarslan's Avatar
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 25
ege veya ankara ziraatı öneririm ikiside gayet iyi ben konya ziraat mezunuyum buyıl mezun oldum bahçe bitkileri bölümünü bitirdim . Tabi dışardan öğretmenlikler çok cazip görünsede dışardan bakan için...Branş derlerinde atanma zorluğu var sadece dersanelerde o da belki girme şansın var ama ziraat o kdar çok sektör varki ben şuan evdeyim içim rahat çünkü çıktığım anda iş bulabileceğimi süşünüyroum yeterki severek yap isteyerek yap. iyi düşün iyi taşın öğretmenlik yazmam dersen ziraat mh. en ii tercih olur mevcut durumda
Son Düzenleme: 14 yıl 9 ay önce yazan h.erarslan.

Cvp:öss tercihi yardım 14 yıl 9 ay önce #1705

• aysee
  • aysee's Avatar
  • Paylaşımcı Üye
  • Gönderiler: 42
aynı şeyleri bende yaşadıgım için biliyorum zor bir durum ama eger ziraat muhni sevmıorsanız yazmayın sevmedınız bolumde okumak zordur o yuzden once ısteyıp ıstemedınıze bı karar verın acelecı olmayın derim ben...

Cvp:öss tercihi yardım 14 yıl 9 ay önce #1706

eğitim fakültesini bitirdiğinde kpss'ye girip iyi puan alamn gerekecek..aldığını düşünelim atamaları bekleyeceksin...bence ziraati seç iş imkanı çok...ziraat mesleğinin asla modası geçmez..çünkü yaşamak için yemelisin..bugün ne yiyorsan hepsi tarım ürünü..üstündeki giysiler bile pamuktan apılma yani tarım ürünü bu yüzden her zaman kıamete kadar ziraat ve tarım olacaktır hayatımızda

Cvp:öss tercihi yardım 14 yıl 9 ay önce #1707

• serkan_123
  • serkan_123's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 4
bende konyalıyım bu arada :)

işte şu anda tüm ziraat fakülteleri tutuyor görünüyor.gidersem büyük ihtimalle ankaraya giderim.peki devlette normal mühendis maaşı alıyolar 2-3 bin lira civarı bu parayı özel sektördede alabilirmi yoksa makine mühendisi gibi asgari ücreti 2 katı gibi bi maaş mı alır? ha bide atanma durumu nasıl ?