Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: pazar araştırması

pazar araştırması 15 yıl 2 hafta önce #1273

• bestofizmir
  • bestofizmir's Avatar
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 1
türkiyedeki kompost pazari nedir? paletlenmis organik kompost pazari nedir? fiyatlar nelerdir? böyle bir makele okuyan varsa lütfen pas etsin bana.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:pazar araştırması 14 yıl 7 ay önce #1845

• halil_isa
  • halil_isa's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 15
böyle bir makale okumadım eğer bulursan benimlede paylaşmanı rica ederim. yanlız ben çukurova bölgesinde gübre sektöründe faaliyet göstermekteyim.
sorularına basit bir cevap verebilirim.

türkiye kompost yani kompoze gübre üretimi daha çok yeni olmakla beraber çok yol katetmiştir. türkiyenin değişik illerinde kompoze gübre üretimi yapan fabrikalar bulunmakta, bu gübrelerin yapımında kullanılan madenlerin yakınına kurulması nakliye bazında daha ekonomik olduğu için fabrikaların bir çoğu çukurova bölgesinde bulunmaktadır. kompoze gübrelerin fiyatları, büyük gübre fabrikaları toros, bagfaş, igsaş, alp-ateş gibi büyük işletmelerin fiyat politikaları ile doğru orantılıdır. yani toros üreyi düşürürse kompoze gübre fiyatı düşer, toros üre fiyatını arttırırsa kompoze gübre fiyatı da doğal olarak artar. bu basit bir örnekti.

kompoze gübre fiyatları bundan üç ay önce 1300 tl KDV idi
şimdi ise kompoze gübre fiyatları 800 tl civarında seyretmektedir.

pelet organik piyasası durgun bir piyasa olup fiyatlar hemen hemen hep aynıdır. türkiyede henüz yaygınlaşmamış olan organik gübre kullanımı yavaş yavaş artmaya başlamaktadır. tabi bunda devletin organik üretim konusundaki desteklemelerinin rolü çok büyüktür.

organik gübre fiyatları aşağı yukarı 450 tl civarındadır.

fiyatlar ton bazında ve tahmini olup nakliye hariç fiyatlardır.

ziraat mühendisi
halil isa ünnü
05066569245

Cvp:pazar araştırması 14 yıl 7 ay önce #1846

• bestofizmir
  • bestofizmir's Avatar
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 1
Sayın Halil Bey,
Kompoze gübre ile kompost farklı şeylerdir(yazınızda kompost yani kompoze gübre demişsiniz onun için açıklama gereği duydum).Biri kimyasal bir gübredir diğeri ise toprak düzenleyici bir gübredir ve içerisinde çok az miktarda bitki besin elementi vardır. eğer böyle bir müşteri portföyünüz varsa benim elimde 1500 ton kompost sığır gübresi dökme şekilde bulunmaktadır. ton fiyarıda 100 tl + kdv dir. ilgilenen çevreniz varsa görüşmek isterim...

Saygılarımla,
Selçuk ÇAKIR
Ziraat müh.
0 530 501 10 33

Cvp:pazar araştırması 14 yıl 7 ay önce #1854

• halil_isa
  • halil_isa's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 15
Selçuk Bey,
size çok teşekkür ederim şimdi yazdıklarımı okuyuca hatamı düzelttiğiniz için minnettarım,gerçekten dalğınlığıma gelmiş, tüm arkadaşlardan özür diliyorum. çünkü en tehlikeli şey yanlış bilgilendirmektir...

Sayın Selçuk ÇAKIR
böyle bir talep olursa değerlendirmeye alacağımdan emin olabilirsiniz.

Not: Şuanda Çukurova bölgesinde kompoze taban gübresi üretimi yapmaktayım.