Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: aslında öğrenmemizde gerekiyor

aslında öğrenmemizde gerekiyor 15 yıl 4 ay önce #755

ziraat mühendislerinin istihdam alanları,yerle deneyimin faydaları ve bilirkişi yönetmeliği konusunda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:aslında öğrenmemizde gerekiyor 15 yıl 4 ay önce #760

• cuby
  • cuby's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 57
ziraat mühendislerinin en buyuk istihdam alanı danışmanlıktır ülkemizde danışmanlık sistemi zirai-ilaç ve tohum bayileri tarafından yapılmaktadır 2. buyuk istihdam ziraatle alaklı ilaç,gübre,tohum,mekanizasyon üretimi ve pazarlamsı yapan firmalardır 3. alan direk üretim noktaları (seralar,buyuk tarım ve hayvancılık işletmeleri) 4. ise çok kısıtlı olmakla beraber tarım bakanlığıdır. bilirkişilik yönetmeliği ise bölgende bulunan ziraat muhendisleri odasında bazı dönemlerde bilirkişilik eğitim kursları verilir bu kursları bitiren kişiler bilirkişilik hakkı kazanırlar hukuksal alanlarda bilirkişi ihtiyacı olduğunda oda bu bilirkişi grubu içinden birisini görewlendirir ve bu kişi görevi yerine getirir görevin karşılığı olarak zmo ya adalet bakanlığı bir para yollar bu para toplanır yıl sonunda odaya kayıtlı bilirkişler arasında pay edilir. neye göre pay edilio onun hakkında kesi bir bilgim yok.

Cvp:aslında öğrenmemizde gerekiyor 15 yıl 4 ay önce #762

:dry: öncelikle teşekkür ediyorum. yerel deneyimden kastedilen ne olabilir? bunlar benim sınav sorumda:(
Son Düzenleme: 15 yıl 4 ay önce yazan akşam güneşi.

Cvp:aslında öğrenmemizde gerekiyor 15 yıl 4 ay önce #763

• cuby
  • cuby's Avatar
  • Yönetici
yerel deneyim; bitkisel üretimde ürün desene hayvansal üretimde ise yetiştirilen hayvan türleri hakkında bilgi sahibi olmaktır bitkisel deneyim üzerinden açıklıcak olursak örnek olarak çukurovanın ürün deseninde ağırlıklı olan ürünler turunçgil,mısır ,pamuk, karpuz vb ürünlerdir çukurova yerel deneyime sahip bir kişi bu ürünlerin üretimi hakkında bilgisi olan kişi olarak açıklanabilir yeterince açık bir cvp olmadı belki ama soru çok genel ama ana hatları böyle....

Cvp:aslında öğrenmemizde gerekiyor 15 yıl 4 ay önce #764

Ben alacağımı aldım çok teşekkür ederim..:-)
Son Düzenleme: 15 yıl 4 ay önce yazan akşam güneşi.

Cvp:aslında öğrenmemizde gerekiyor 15 yıl 4 ay önce #765

• cuby
  • cuby's Avatar
  • Yönetici
bişe deil her zman bekleriz