Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Sera karpuz yetişirmi ?

Sera karpuz yetişirmi ? 14 yıl 7 ay önce #2004

• JeoleX
  • JeoleX's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 7
Şuana kadar kışın karpuz satıldığını gördüğümü hatırlamıyorum. Yaz sebze veya meyvelerinden birçoğunu kışın yiyebiliyoruzda ne için karpuz sera olmuyor veya oluyorda az oluyor diyeyim tam bilmiyorum
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:Sera karpuz yetişirmi ? 14 yıl 6 ay önce #2018

• cuby
  • cuby's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 57
karpuz yüksek sıcaklık isteyen bir bitkidir bu nedenle yüksek serada ısıtılarak üretilmesi ekonomik değildir

Cvp:Sera karpuz yetişirmi ? 14 yıl 5 ay önce #2172

Serada karpuz olur zaten yetistiriciligide yapiliyor. Erken ilkbaharda yediginiz karpuz sera karpuzudur. Yetistirebilenler icinde gayet karli bir istir.

Cvp:Sera karpuz yetişirmi ? 14 yıl 4 ay önce #2249

• hamachi
  • hamachi's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 17
karpuzun yapısında sıcaklık isteği fazla olan bir bitkidir bu nedenle ısıtılsa dahi bitkinin ürettiği kuru madde miktarı çok olmayacağından ve karbonitrat oranı da fazla olmaz fotosentyezle ürettiği besin miktarı da fazla olmayacağından serada yetiştiricilik tavsiye edilmez.

gün geçmiyorki yeni çeşitler çıkmasın belli olmaz belki ilerleyen süreç içerisinde bu şekilde yetiştiriciliğe imkan veren çeşitler ortaya çıkabilir ben kabak karpuz ve kavun ıslahıyla uraşan bir mühendis olarak size bunları söyleyebilirim iyi çalışmalar

Cvp:Sera karpuz yetişirmi ? 14 yıl 3 ay önce #2307

• cuby
  • cuby's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 57
erken ilkbaharda yediğimiz karpuzlar adana-tuzla ve tarsus-bahşiş
kumlu toprak bölgelerinde yetiştirilen 2-3 plastik tünel altında yetiştirilen nunhemsin crisby ve blade çeşidi erkenci karpuzlarıdır...

Cvp:Sera karpuz yetişirmi ? 12 yıl 9 ay önce #3062

• CLAAS
  • CLAAS's Avatar
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 39
  • Teşekkür Sayısı: 2
evet baharda yediğimiz karpuzlar sera karpuzu ama kışın ortasında da karpuz yetiştiren varmı varsa maliyetli bir iş olmalı , çünkü o serayı ısıtmak kolay değil