Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: fasulye yetiştiriciliği

fasulye yetiştiriciliği 14 yıl 8 ay önce #1886

• gümüş
  • gümüş's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
merhaba ;

istanul çatalcada kendime ait olan yerde 1500 kök yesil fasulye
yaptim gerekli alt yapi islemleri bittikten sonra fasulyelerin olgunlasip cicek açma zamanina geldi fakat acan cicekcelerin cok azi yada yok denecek kadari fasulyeye donustu onlarda fazla buyume yapmadi.koyde konuyu sordugumda 2 yil kadar once baz istasyonu kuruldugunu ve o zamandan beri ki 3 yildir fasulye yetistirlemedigini söylediler ...

dedikleri mantikli ama yinede konuyu daha iyi bilen arkadaslar adina tez konusuda olabilecek bu konuda alina bilecek önlem varmidir neler yapilmalidir? cevaplarinizi bekliyorum
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:fasulye yetiştiriciliği 14 yıl 7 ay önce #2019

• cuby
  • cuby's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 57
fasülye kendine döllenen bir bitki tipidir yani çiçekler açmadan önce kendine döllenirler, döllenmek için böcek veya rüzgara gerek duymazlar bu nedenle meyve verimi sebebini dış faktörlerde aramak mantıklı olmaz çeşit seçimi,ekolojik koşullar veya besleme ile ilgili problemler olabilir bunuda bitkiyi görmeden ne olduğunu söylemek olmuyor ama merakını gidermek için baz istasyonun bunla olan alakası bana göre milyonda birdir.

Cvp:fasulye yetiştiriciliği 14 yıl 5 ay önce #2132

• SEHZADE16
  • SEHZADE16's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 6
arkadasım cubılaya ek olarak ben sunu söylıyım sana baz ıstasyonları bılındıgı gıbı elektromanyetık mıkro dalgalar yayar.baz ıstasyonlartının 6 metre kadar yakınına yaklasmanın ınsanlara bıle zararı vrdır.
senın kokuna gelındıgınde bunun senın fasulye verımıne etkısı kesınlıkle vardır.ama en cok buna duyarlı olan bıtkıler kutıkula tabakası ınce olan sebzelerdır,sogan marul vb kıslık cesıtlerde bunun dezavantajları daha cok görulebılmektedır.fasulyede bu daha az olmalı. sımdı aslında arazıyı ve urunu görmeden bısey söylemek ne kadar dogru olur bılmıyorum ama.bıtkılye olumsuz etkısı oldugu kesın. sende duy cubyyy