Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: istenmeyen suların gönderilmesi?

istenmeyen suların gönderilmesi? 15 yıl 5 ay önce #605

• gümüş
  • gümüş's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
merhaba ; istanbul çatalçada organik tarim yapmak üzere aldigim tarlanin güz yagmurlariyla birlikte belirli bölümlerine su toplanmalari olusmus komsu tarlalardan akan sularla birlikte su yogunlugu dahada artis durumda bunlari uzaklastirmak için en uygun yöntem kanal açip dereye su yönlendirmesimidir yoksa kuyu sistemi yapip suyu bir arada toplamak mi bu is için en uygun yöntemdir. arsanin düz bir yapisi olup daha öncelerde çeltik ekimi yapildigini biliyorum.konu hakkinda bilgisi olan arkadaslardan bilgi istiyorum.[img] merhaba ;

istanbul çatalçada organik tarim yapmak üzere aldigim tarlanin güz yagmurlariyla birlikte belirli bölümlerine su toplanmalari olusmus komsu tarlalardan akan sularla birlikte su yogunlugu dahada artis durumda bunlari uzaklastirmak için en uygun yöntem kanal açip dereye su yönlendirmesimidir yoksa kuyu sistemi yapip suyu bir arada toplamak mi bu is için en uygun yöntemdir.
arsanin düz bir yapisi olup daha öncelerde çeltik ekimi yapildigini biliyorum.konu hakkinda bilgisi olan arkadaslardan bilgi istiyorum.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:istenmeyen suların gönderilmesi? 15 yıl 5 ay önce #606

• cuby
  • cuby's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 57
arkadaşım toprak yüzeyinde yağmur sularının birikinti oluşturmasının temel nedeni kısa süreli birikintilerde toprağın infilitrasyon hızının yavaş olması, uzun süreli birikintilerde ise tamamen drenaj poblemidir anlatığından anladığım kadarıyla tarlana drenaj sistemi kurmalısın, kısa vadeli çözüm istiyorsan araziye motor girebileceği dönemde derin patlatma yaparak kısa vadeli çözüm oluşturabilirsin....
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.