Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: ORGANİK GÜBRE ÜRETİM TESİSİ NASIL OLMALI

ORGANİK GÜBRE ÜRETİM TESİSİ NASIL OLMALI 15 yıl 3 ay önce #902

• yusufyel
  • yusufyel's Avatar
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 30
  • Teşekkür Sayısı: 2
ORGANİK GÜBRE ÜRETİM TESİSİ NASIL OLMALI?

Burada söz edeceğim organik gübreler TOZ,GRANÜL ve PELET formunda olan organik gübrelerdir.
Oldukça ilkel ortamlarda üretim yapılmaya çalışılan ve organik gübre diye lanse edilen pek çok organik gübrenin homojen karışımlar içermediği ve içerisindeki elementleri ve oranları belirten bilgilerin de genellikle doğru olmadığı gözlemlenmektedir.
Gerek çalışanlar açısından ve gerekse çevre açısından rastgele üretilip bir standardizasyona sokulmadığı ve kullanılacağı toprağın analizlerine dikkat edilmediği için pek çok tehlikeleri içeren,patojen mikroorganizmaların steril bile edilmediği bu ilkel ortamlarda üretilen sözüm ona organik gübreler belki de hiç istemeden yarar yerine zarar verebilmektedir.
Yukarıda belirttiğimiz formlardaki organik gübrelerin içerik şekilleri şu ana şekillerde olabilir;
- Yumurta tavuğu gübresinin işlenerek içerisine ilave edilen katkılarla birlikte mamül organik gübre haline getirilmesi,
- Yumurta tavuğu gübresi ile belirli oranlarda leonardit birlikte işlenerek içerisine ilave edilen katkılarla mamül organik gübre haline getirilmesi,
- Et tavuğu gübresinin altlığı ile birlikte işlenerek içerisine ilave edilen katkılarla birlikte mamül organik gübre haline getirilmesi,
- Altlıklı et tavuğu gübresi ve yumurta tavuğu gübresinin belirli oranlarda birlikte işlenerek içerine ilave edilecek katkılarla birlikte mamül organik gübre haline getirilmesi,
- Altlıklı et tavuğu gübresi ile belirli oranlarda leonardit işlenerek ve katkıların ilavesi ile mamül organik gübre haline getirilmesi,
- Büyükbaş hayvanların altlıklı gübresinin işlenerek içerisine ilave edilecek katkılarla birlikte mamül organik gübre haline getirilmesi,
- Büyükbaş hayvanların altlıklı gübresi ile belirli oranlarda leonardit işlenerek içerisine ilave edilecek katkılarla mamül organik gübre haline getirilmesi,
- Sadece leonardit ve belirli oranlardaki katkıların ilavesiyle mamül organik gübre haline getirilmesi,
- Diğer katı atıkların işlenerek mamül organik gübre haline getirilmesi

Herkesin bir şekilde aşina olduğu bu materyallerden oluşan organik gübrenin yapımında görüleceği üzere LEONARDİT üzerinde fazlaca durdum.Biliyorsunuz ki leonardit çok iyi bir toprak düzenleyicisidir.İçerisindeki hümik asit ve fulvik asit sebebiyle en kötü toprakların bile verimli hale gelmesinde en büyük etken olarak karşımıza çıkar.
Yukarıda adı geçen materyallerden elinizde varsa ve değerlendirmek istiyorsanız,
görüşebiliriz.
Kapasiteyi siz belirleyin biz anahtar teslimi organik gübre üretim tesisinizi kuralım.hem gerçek fabrika statüsünde,hem homojen üretim,hem belgeli üretim,hem steril üretim,hem çalışanlar için güvenli ve hem de çevre için güvenli üretim….
Organik ürün üretimine hızla yönelen üretici çiftçilerimiz her geçen daha da çok organik gübreye ihtiyaç duymaktadırlar.
Şu anda organik gübrenin arzı bile talebi karşılamakta zorlanmaktadır.
Gelecekteki sağlıklı nesiller ve yaşanılır bir dünya için el ele vermeliyiz.
Saygılarımla….
Y YEL.
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Son Düzenleme: 14 yıl 5 ay önce yazan yusufyel.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:ORGANİK GÜBRE ÜRETİM TESİSİ NASIL OLMALI 14 yıl 10 ay önce #1636

• halil_isa
  • halil_isa's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 15
selamlar hocam yazılarınızı okurken leonarditten çok bahsettiğinizi farkettim ve leonarditi iyi tanıyor olacağınızı tahmin ediyorum çünkü en güzel toprak düzenleyici olarak türkiye topraklarında kullanılması gereken bi maden

hocam benim size leonardit ile ilgili bi sorum olacaktı hocam ben leonarditin içinde bulunan humik asidi kimyasal asitler yardımı ile sıvı hale getirmek istiyorum bana yardımcı olursanız teşekkür ederim.

Cvp:ORGANİK GÜBRE ÜRETİM TESİSİ NASIL OLMALI 14 yıl 9 ay önce #1685

• yusufyel
  • yusufyel's Avatar
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 30
  • Teşekkür Sayısı: 2
değerli kardeşim;
çabaların için seni tebrik ederim..
istediğin bilgilerle ilgili olarak konya ılgın linyit işletmeleri başarılı bir çalışmayı tamamladılar ve pazara sundular.
seni tatmin edecek bilgilere orayla irtibat kurarak ulaşabilirsin.bendeki bilgiler seni tatmin etmeyebilir...
selamlar...

yusuf yel