Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: TEZ

TEZ 15 yıl 11 ay önce #249

• gd86
  • gd86's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 1
Merhabalar, ben Osmangazi Üniversitesi Biyoloji Bölümü ögrencisiyim. Bitirme ödevimin konusu SERALARDA RUZGAR ENERJISI ILE AYDINLATMA ISITMA SOGUTMA VE HAVALANDIRMA UZERINE CALISMALAR Bu konuda yapılan herhangi bir calısma bulamadım. Sizler seralarla ilgili oldukça fazla bilgi sahibisiniz. Bana bu konuda kaynak gösterebilirseniz cok sevinirim.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:TEZ 15 yıl 11 ay önce #251

• karan
  • karan's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 10
[img] [file] [size=4][/size][color=#FF0000][/color]slm arkadaşım.gerçekten zor bir konu.biyoloji için enerji ödevi olması çok ilginç.biz daha rüzgar enerjisi ürten santraller kurmuş bir ülke değiliz.kurduk diyelim bu enerjinin seralarda kullanımı rantabıl olurmu tartışma konusu.ama seralarda iklimlendirme deninice akla ilk gelen iklimin seracılığa müsait olduğu yerler akla gelir ve buralarda da rüzgardan enerji üretimi söz konusu değildir.diğer bir enerji kaynağıda jeotermal kaynaklardır.bence bu konuyu yurt dışı kaynaklardan araştırmrn işini daha kolay kılar.konuyu uzattım ama rüzgarı değerlendirebilirsek elde edeceğimiz ilk şey elektiriktir.elektirik enetjisi ile ise sera ısıtmak kesinlikle bu günkü rakamlarla ekonomik olmaz kimsede bu konu ile çalışıp bir araştırma yapmaz zannediyorum.başarılar.[file] [file] [size=4][/size][color=#FF0000][/color]slm arkadaşım.gerçekten zor bir konu.biyoloji için enerji ödevi olması çok ilginç.biz daha rüzgar enerjisi ürten santraller kurmuş bir ülke değiliz.kurduk diyelim bu enerjinin seralarda kullanımı rantabıl olurmu tartışma konusu.ama seralarda iklimlendirme deninice akla ilk gelen iklimin seracılığa müsait olduğu yerler akla gelir ve buralarda da rüzgardan enerji üretimi söz konusu değildir.diğer bir enerji kaynağıda jeotermal kaynaklardır.bence bu konuyu yurt dışı kaynaklardan araştırmrn işini daha kolay kılar.konuyu uzattım ama rüzgarı değerlendirebilirsek elde edeceğimiz ilk şey elektiriktir.elektirik enetjisi ile ise sera ısıtmak kesinlikle bu günkü rakamlarla ekonomik olmaz kimsede bu konu ile çalışıp bir araştırma yapmaz zannediyorum.başarılar.[img] [size=4][/size][color=#FF0000][/color]slm arkadaşım.gerçekten zor bir konu.biyoloji için enerji ödevi olması çok ilginç.biz daha rüzgar enerjisi ürten santraller kurmuş bir ülke değiliz.kurduk diyelim bu enerjinin seralarda kullanımı rantabıl olurmu tartışma konusu.ama seralarda iklimlendirme deninice akla ilk gelen iklimin seracılığa müsait olduğu yerler akla gelir ve buralarda da rüzgardan enerji üretimi söz konusu değildir.diğer bir enerji kaynağıda jeotermal kaynaklardır.bence bu konuyu yurt dışı kaynaklardan araştırmrn işini daha kolay kılar.konuyu uzattım ama rüzgarı değerlendirebilirsek elde edeceğimiz ilk şey elektiriktir.elektirik enetjisi ile ise sera ısıtmak kesinlikle bu günkü rakamlarla ekonomik olmaz kimsede bu konu ile çalışıp bir araştırma yapmaz zannediyorum.başarılar.[file] slm arkadaşım.gerçekten zor bir konu.biyoloji için enerji ödevi olması çok ilginç.biz daha rüzgar enerjisi ürten santraller kurmuş bir ülke değiliz.kurduk diyelim bu enerjinin seralarda kullanımı rantabıl olurmu tartışma konusu.ama seralarda iklimlendirme deninice akla ilk gelen iklimin seracılığa müsait olduğu yerler akla gelir ve buralarda da rüzgardan enerji üretimi söz konusu değildir.diğer bir enerji kaynağıda jeotermal kaynaklardır.bence bu konuyu yurt dışı kaynaklardan araştırmrn işini daha kolay kılar.konuyu uzattım ama rüzgarı değerlendirebilirsek elde edeceğimiz ilk şey elektiriktir.elektirik enetjisi ile ise sera ısıtmak kesinlikle bu günkü rakamlarla ekonomik olmaz kimsede bu konu ile çalışıp bir araştırma yapmaz zannediyorum.başarılar.

Cvp:TEZ 15 yıl 4 ay önce #770

arkadaslar ben tys son sınıf öğrencisiyim. tez ödevim tarımsal yapılarda ve yapı malzemelerinde yeni tse standartları. kitap halinde yazmam lazım hangi kaynaklardan yararlanabilirim yardımcı olursanız sevinirim...