Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: bölüm seciminde yardımcı olur musunuz?

bölüm seciminde yardımcı olur musunuz? 14 yıl 2 ay önce #2346

• d3rya
  • d3rya's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 5
akdeniz üniversitesi 3. sınıf öğrencisiyim. 2.dönem bölüm sececeğim. ama tarla tarımı ve toprak bölümü arasında kararsız kaldım. hangi bölümden mezun olmak iyidir bu konuda bilgilerinizi paylaşırmısınız?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:bölüm seciminde yardımcı olur musunuz? 14 yıl 2 ay önce #2350

• hamachi
  • hamachi's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 17
BU SENİN İDEALLERİNLE ALAKALI SEN İLERDE NE OLMAK İSTİYORSUN YANİ NE ÜZERİNDE ÇALIŞMAK İSTİYORSUN BUNU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDUR.İLERİDE BAYİİ Mİ OLMAK İSTİYORSUN YOKSA KAMU SEKTÖRÜNDE Mİ ÇALIŞMAK İSTİYORSUN VEYA ÖZEL SEKTÖRDEMİ ÇALIŞMAYI DÜŞÜNÜYORSUN BUNLARIN HEPSİ ÖNEMLİ ONLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK BİR SEÇİM YAPMALISIN.
MESELA BEN TARLA BİTKİLERİ MEVZUNU BİR ZİRAAT MÜHENDİSİYİM BİRKAÇ BAYİ DENEYİMİMDEN SONRA ŞİMDİ ISLAHLA ALAKALI BİR KURULUŞTA ÇALIŞMAKTAYIM ASIL İSTEDİĞİM DE BUYDU SANA KOLAY GELSİN :)

Cvp:bölüm seciminde yardımcı olur musunuz? 14 yıl 2 ay önce #2352

• d3rya
  • d3rya's Avatar
  • Yeni Üye
ben kamukuruluşundada calışabilirm özel sektördede .ama önemli olan akdeniz bölgesinde yaşama durumumun ağır basması. ben ziraatla ilgili heralanda calışmaya acığım. ve severek yapabileceğimi biliorum.bu yüzden kafamda belirli bölümler var. bir ekonomi yada pazarlama değil ama toprak yada tarla tarımı. akdeniz bölgesinde toprak alanında daha cok calışma olanağı var die duydum . doğrumu?

Cvp:bölüm seciminde yardımcı olur musunuz? 14 yıl 2 ay önce #2354

• hamachi
  • hamachi's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 17
o zaman tarla bölümünü secmani tavsiye ederim çünkü toprak bölümünde o kadar da çok bitkilerle haşır neşir olamassın sana tavsiyem bitki fizyolojisi konusunda kendini geliştirmen verdikleri tepkileri ölçebilmen bu anlamda sana tavsiyem tarla bölümü olur.

Cvp:bölüm seciminde yardımcı olur musunuz? 14 yıl 2 ay önce #2355

• DTO
  • DTO's Avatar
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 20
Bende aynı konuda tereddütte kalmıştım. 1 ay önce seçtik biz. Ben toprak seçtim. tarlaya meyilli olmama ragmen tarla mezunu arkadaşlarımdan yardım aldım onlar bana okuma dedi.Gerekçeleride tarlada işe yarar bişey ögretmemeleriydi. Toprak bölümü insana daha fazla donanım kazandırıyor. Hem bitki besleme ürünlerinin üretim ve satışında görev alabilirsin hem laboratuarlarda hemde devlette daha fazla imkan mevcut. yinede sana kalmış bi tercih iyi araştır derim.
Son Düzenleme: 14 yıl 2 ay önce yazan DTO.

Cvp:bölüm seciminde yardımcı olur musunuz? 14 yıl 2 ay önce #2356

• d3rya
  • d3rya's Avatar
  • Yeni Üye
cok teşekkür ederim bende daha cok toprakla ilgli iyi şeyler duydum.
tarlada ıslah hakkında dersler yapılıomuş.buda bian cok cazip geldi.ama toprağın daha geniş bi calışma alanı olduğu söylendi. tekrar teşekür ederim.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2