Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: TÜRKİYE tarımda neden ilerlemiyor?

TÜRKİYE tarımda neden ilerlemiyor? 15 yıl 3 ay önce #870

• cuby
  • cuby's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 57
hiç düşündükmü arkadaşlar biz neden ilerleyemiorus geriden gelioruz diye....
arkadaşlarımız saolsunlar böle güzel bir site yapmışlar araştırma yapmamız bilgiye ulaşmamız için ama foruma gelen mesajların %90 belli
-hangi bölümü seçmeliyim?
-sınawda hangi sorular çıkar?
-tezime yardım edermisiniz?
bu mantıkla ne kadar ileryebiliriz bilmiorumki bilgisini tartışan kimse yok fikir alışwerişi yapanlar yok umarım yanılıorumdur.....
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:TÜRKİYE tarımda neden ilerlemiyor? 15 yıl 3 ay önce #871

neden mi ilerlemiyor en basidinden sayalım
1-her önüne gelen istediği gibi bayi açıp ilaç satıyo bununla beraber her önüne gelen çiftçide istediği gibi ilaç alıp kafasına göre atıyo zaten üretim fazla ihracat olmuyo giden mallar geri dönüyo sonrada mal para etmiyo diye isyanları oynuyo,
2-biz millet olarak kanımıza işlemiz bi huyumuz var her zaman kısa yoldan nasıl köşe oluruz nasıl adam çarparız hesabını yapıyoruz buda böle olunca işte olduğumuz yerde dönüp duruyoruz
YANİ İŞİN ÖZÜ ÜLKE MENFAATLERİNİ KENDİ MENFAATLARIMIZIN ÖNÜNDE TUTMAMIZ LAZIM GERİSİ KENDİLİĞİNDEN GELİR AYRICA YARINI KURTARACAK PLANLAR DEĞİL 10-20 YIL SONRAYI DÜŞÜRNEREK ADIM YAPMAMIZ LAZIM

Cvp:TÜRKİYE tarımda neden ilerlemiyor? 15 yıl 3 ay önce #873

• herdugan
  • herdugan's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 3
Benim arastirmalarıma gore sanayi sektorunde basari gostermis tum dunya ulkelerı once tarımda bır numara olmuslar ve ondan sonra sanayı sektorune gecmısler.Türkiye tarımda belli bir asama kaydetmeden sanayı sektorune gecmesı buyuk yanlış.Biz tarım ulkesıyız bence bu ulkenın tek kurtulusu tarım ne yazık kı bu bir sekılde engellenıyor.

Cvp:TÜRKİYE tarımda neden ilerlemiyor? 15 yıl 3 ay önce #874

• cuby
  • cuby's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 57
Benim ilk yazımın amacı biz ziraat mühendisleri yada adaylarının mesleki bakış açımıza yönelik bir eleştiriydi ama boyutu piyasa sorunundan ele aldınız madem, ordan girelim arkadaşlar tarımda en buyuk skıntı şuan nedir bana göre ana sorun çiftçinin üretiği ürünün karşılığını yeterli seviyede alamıyor, alamadığı içinde üretimde kalite yerlerde sürünüyor.Ziraat mühendisleri yeteri kadar sahada değil ve çiftçi ziraat muhendisine yeterince güwenmiyor neden güwenmiyor çünkü güwen werecek kadar bilgiye sahip muhendis çok az yani sorum bir noktada değil her noktada en çokda üretim sonrası pazarlamada.

Cvp:TÜRKİYE tarımda neden ilerlemiyor? 15 yıl 3 ay önce #875

• The_One
  • The_One's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 137
  • Teşekkür Sayısı: 4
bize güvenmemleri gayet doğal neden mi önecelikle biz kendimizde hata aramalıyız geliştirmek açısından sonra hocalarımızdan aramalıyız bizim için gerekli bilgilerden daha çok ileride işimze yaramayacak bilgilerle doluyoruz sınavlarda özellikle ezbere dayalı soru sisteminden daha çok yoruma dayalı sorular olmalı ayrıca ülkemizde tarıma gereken önem verilmiyor bakın en basit örneği GAP projesi dünyada sıralmasında her sene bu projeye milyarlarca ödenek verilirken herhangi bir ilerleme kaydedebiliyormu hayır. Kendi şahsım adına derslerimiz özellikle sıralrda değil arazide olmasını isterdim. ayrıca mesleğimiz o kadar alt safhalara sıralamışlar ki bir yere girebilmek için 2 sene boş geziyorsun hele erkek olarada askerlik var gördüğün bütün bilgileri unutuyorsun yani zor bir mesleğimiz var
ayrıca cuby çok önemli bir konuya değinmişsin evet bence bu bulunmaz sitemizi daha da güzelleştirme için bizimle birlikte olmasını isterim sitedeki tüm üyelerimizin

Cvp:TÜRKİYE tarımda neden ilerlemiyor? 15 yıl 2 ay önce #901

• karatoprak
  • karatoprak's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 3
Ülkemiz çiftçisinin kalitesi, egitim durumu ortada.Bizim devlet olarak politikalarımız olmazsa,ziraat mühendislleri çiftçileri ne kadar bilinçlendirirse bilinçlendirsin, ülke olarak yol katetmemiz çok zor.