Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: bölüm seçmek

bölüm seçmek 14 yıl 9 ay önce #1713

• toz87
  • toz87's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 1
arkadaşlar bitki koruma reçetesi yazmak için bitki koruma bölümü okumayanların başka şansı neler??bitki koruma yükssek lisansı yeterli mi?? bu konu hakkında yeterli bilgiye ulaşamıyorum yardımcı olursanız sevinirim..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:bölüm seçmek 14 yıl 9 ay önce #1714

• iyotake
  • iyotake's Avatar
  • Paylaşımcı Üye
  • Gönderiler: 69
  • Teşekkür Sayısı: 8
Reçete yazmak için bitki koruma bölümünde yüksek lisans yapmak kesinlikle yeterlidir. Bitki koruma bölümü haricindeki Ziraat mühendisliğinin bölümler ise bakanlık tarafından her yıl yapılan sınava girip başarılı olmaları halinde reçete yazma hakkına sahip oluyorlar.

Cvp:bölüm seçmek 14 yıl 9 ay önce #1717

• rizaozturk
  • rizaozturk's Avatar
  • Paylaşımcı Üye
  • Gönderiler: 43
bitki koruma güzel bir bölüm birascık zor ama hepinizin okumasını isterim süper eğleneceli ve güzel bölüm latinceler hariç tabiki:D

Cvp:bölüm seçmek 14 yıl 9 ay önce #1719

• jester
  • jester's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 5
bencede bıtkı koruma bolumu oldukca eglencelı bır bolum bende tavsıye ederım ;)

Cvp:bölüm seçmek 14 yıl 9 ay önce #1735

• alpayx
  • alpayx's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
Merhaba Arkadaşlar ,

ÖSS sonucuna göre Ziraat Mühendisliğini yazmayi düşünüyorum,ancak bu yil Ziraat Müh. bölümlere ayrılmış. İlgili bölümlerin iş olanaklari ve öğrenciler arasında populerliği (taban puanlar bölüm bazında belli değil) hk. bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Tercihlerimde 2 veya 3 tane bölüm seçmeyi düşünüyorum.

1)Bahçe Bitkileri
2)Bitki Koruma
3)Tarim Makineleri
4)Tarimsal Yapilar ve Sulama
5)Tarla Bitkileri
6)Toprak Bilimi ve Bitki Besleme
7)Zootekni

Cvp:bölüm seçmek 14 yıl 8 ay önce #1770

bitki koruma gerçekten ezbere dayalı ezberine güveniorsan seçiceksin.iş olanaklarına gelince aklını kullanan herkes en kötü bölüm en kötü üni.tabir edilen yerlerde de okusa hakkını vererek okuduktan sonra iş bulmaması için bi neden yok.zir.müh.nin zorluğuna gelince gerçekten kendi üni.m için konuşuyorum(çukurova) gerçekten zor sayısaldan tut sözel ezber sayısal...nerdeyse tüm fakültelerin dersleri hakkında genel bir bilgi veriyor ziraat fak. bölüm seçmede ben de kararsızım bitki korumayı istiorum ama 2.70 le zor giderim.nie bu kadar yüksek yaw:( bilseydim çkalede okurdum..