Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: slm arkadaslar

slm arkadaslar 15 yıl 10 ay önce #283

ben fasulye uretimi ile ugrasıyorum bitkiler yeni yeni topraktan cıkmaya basladılar fakat bazı fasulyelerde topraktan cıkmasına ragmen yaprak olusumu yok bu yaprakların olusmamasının nedeni nedir? buna neden olan haserelermi bunla mücadele etmem için ne yapmalıyım acele yardım edin
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:slm arkadaslar 15 yıl 9 ay önce #324

• karan
  • karan's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 10
slm ali.fasulyede çimlenme esnasında toprak yüzeyine ilk çıkan bitki kotileton yapraklarıdır.zannedersem bu yaprakların yokluğundan söz ediyorsun.yaprakların olmadığı yerde sıra üzerine bak belli başlı sıralarda mı sorun yaşıyorsun.eğer durum bu ise birde arazine inip yayılan kuş populasyonu na bakmanı tavsiye ederim.o güzel kuşlar yeni çıkmakta olan kotiletonları kurt sanıp gagalamasın.çimlenme gerçekleştiyse kotiletonların çıkması mutlaktır.bir herbisit zararı olsa idi hiç çıkışı yakalayamazdın diye düşünüyorum.söylediğin çıkış var ama yaprak yok diyosun .kuş zararı olamsın etrafında başka baharlık ekimi varmı.incelemeni tavsiye ederim.

Cvp:slm arkadaslar 15 yıl 9 ay önce #325

• karan
  • karan's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 10
alicim birde kesilmiş bitkilerin etrafına yakın yerleri elinle yada sert bir cisimle eşele kurt bulabilecekmisin.