Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: bu bölüm seçme yokmu...

bu bölüm seçme yokmu... 14 yıl 11 ay önce #1517

• kıran
  • kıran's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
ben 2 de okuyorum. bölüm sececez tabi. 2.40 ortalamam var. ilk tercihim bitki koruma olacakta gelirmi gelmezmi bilmiyorum.sonrakilere ne yazmamı önerirsiniz..?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:bu bölüm seçme yokmu... 14 yıl 11 ay önce #1519

• jester
  • jester's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 5
çoğunlukla bitki koruma,bahçe bitkileri ve tarla bitkileri yada zootekni şeklinde tercih yapıyorlar ama tabiki bu senin hangi alanda uzamanlaşmak istediğine ve ne iş yapmak istediğine bağlı.öncelikle ne iş yapacağına karar ver.bahçe yetiştiriciliği yapacasan sera işleteceksen bahçeyi,yok buğday,şeker panacarı yada pamuk gibi tarla ürünlerini yetiştireceksen tarla bitkilerini yada sulama sistemleri oluştuacaksan sulamayı veyahut hayvansal üretimden para kazanacaksan zootekniyi seçeceksin....
yani anlıcan önce ne iş ypamaya karar verdikten sonra bir tercih yapmalısın.
ben çukurova bitki koruma son sınıftayım..bizim tercih yaptığımız dönemde 2,42 ile son olarak girilmişti bitki korumaya.ama sütçü imamda nasıl olur bilmiyorum.
kolay gelsin

Cvp:bu bölüm seçme yokmu... 14 yıl 11 ay önce #1521

• kıran
  • kıran's Avatar
  • Yeni Üye
üniversite kalmayı düsünüyorum ama olmasa diyede aklımda geçirmiyor değilim. bi de devlet hangi bölümden fazla alır.onuda bilmiyorum.

Cvp:bu bölüm seçme yokmu... 14 yıl 11 ay önce #1522

• u_s
  • u_s's Avatar
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 32
Şaka gibi ya :S Bizim Ege de Bitki Koruma en son 3.20 ile kapattı.Yaklaşık 300 kişi içinden 31 kişi alan bölüm en son 35. olanı aldı. Benim 3.70 ile bitki korumaya girememe durumum var.:( Yazın DC olan dersleri alıp 4.00 tamamlamaya çalışcaz.Daha 1 sınıfız ikide düşürmesek notları :S.Ege ye gittigime bu konuda pişman olacam cidden :(

Cvp:bu bölüm seçme yokmu... 14 yıl 11 ay önce #1523

• lolan
  • lolan's Avatar
  • Yeni Üye
bahçe bitkileri ile bitki koruma arasında seçim yapamıyorum:( ...iki bölümde ilgimi çekiyor...geriye kalan trakyada özel sektörde en çok hangisinin tutulduğu...bunun hakkında bana yardımcı olacak arkadaş varmı:blush:
şimdiden teşekkürler:)

Cvp:bu bölüm seçme yokmu... 14 yıl 10 ay önce #1598

• ZiraaTeam
  • ZiraaTeam's Avatar
  • Yeni Üye
selam LOLAN bende senin gibi kararsızdım ama BİTKİ KORUMA seçtim hocalarla ve özel şirketlerle görüştüm ve onların görüşü herkes bitki yetiştiriciliği ni biliyo herkes fidan dikmesini biliyo AMA HERKES BİTKİ KORUMAYI BİLMİYO İLAÇLAR GÜBRELER BÖCEKLER,ŞU ANDA HASTALIKLARLA BAŞA ÇIKMAK ÖNEMLİ...O yüzden bitki koruma seçmeni öneririm ben de 3. sınıfım dersler baya ağır latince çok.karar senin:)
  • Sayfa:
  • 1
  • 2