Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: "Amatörce Bahçe ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği!"

"Amatörce Bahçe ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği!" 15 yıl 2 ay önce #966

Yalnızlığını; bahçe ve süs bitkilerine adamış: "Duyarlı yaklaşımların başarı öyküsü olur İNŞALLAH!." diyerek, yola koyulmuş bir araştırmacının günlüğüne yansıyan girişimlerin konu edildiği, AMATÖRCE BİR PAYLAŞIM sayfasıdır!.
Son Düzenleme: 15 yıl 2 ay önce yazan Kemal_KABCIK. Sebep: Yazım Hatası Düzeltme
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:"Amatörce Bahçe ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği!" 15 yıl 2 ay önce #967

Birkaç hafta öncesinde gerçekleştirdiğim girişimimle; “Tohumunu aldığım turunçlarımın ekim zamanı gelmiştir, herhalde!.” diyerek: emeğimin karşılığını bulma ümidiyle, doğan güneşe ve sevince selam durmalıyım, diyorum ve ilerliyorum!. Araştırmalarımın sonucu olarak; turunç tohumunun kurutulması gerçeğini öğrendim. Yani, ekimi gerçekleştirilecek, turunç tohumlarının kuru olmasına, dikkat etmem gerektiğine inanıyorum!. Bu düşünce ile; bugün için, turunç ekebileceğim için: kendimi nasipli sayıyor ve bu nasibin bolluk ve bereketliliğe yelken açar İNŞALLAH, diye, düşünüyor ve de öyle umuyorum!. 21 Ocak 2009 Çarşamba 09:17:28

Cvp:"Amatörce Bahçe ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği!" 15 yıl 2 ay önce #968

0.7 Litrelik saksılarımı torf ile doldurarak; bugün için, 3 tane turunç tohumu ekimini gerçekleştirebilmeliyim, diye düşünüyorum!. Turunç tohumlu saksılarımı; odam içersinde muhafaza eylemeyi ve turunç tohumunun çimlenebilmesi için, gerekli olan hassasiyeti gösterebilmeliyim, diye düşünüyorum!. Bugün için; turunç tohumunu alma konusunda da hassasiyetimi göstermeli ve tatlısının da yapılabilmesi mümkün olan turunç kabuklarından istifade edebilmeyi, öğrenmeliyim, diye düşünüyorum!. Disiplinli bir çalışmanın birden fazla sonuç doğuracağını asla unutmamalıyım ve çalışmalarımı, azim ve istikrarlılıkla sürdürebilmeliyim, diye düşünüyorum!. Bugün; turunç günü!. Turunç Kabuğu Tatlısı yapımı ve turunç çekirdeklerinin ayrıştırılması işlevini gerçekleştirebilmeliyim, diye düşünüyorum!. Umarım, İNŞALLAH; söylediklerimi gerçekleştirebilme imkanını: kendime ve bitkilerime zaman ve emek harcama yolu ile, ulaşabilirim, diye düşünüyorum!. 21 Ocak 2009 Çarşamba 09:37:15