Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: BADEM YETİŞTİRİCİLİĞİ

BADEM YETİŞTİRİCİLİĞİ 15 yıl 5 ay önce #645

• Aygen
  • Aygen's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
Merhaba,
Ben Tarkya bolgesı Tekirdağ ilinde yasıyorum.Düzenli bir badem bahçesi kurmak istiyorum.Acaba bizim bolgemiz badem yetiştiriciliği için uygunmudur,uygun ise hangi tipi daha uygundur,tarlalarımızdan ortalama 8-10 metre den su cıkıyor ve topraklarımız verımlı tıopraklar ve gellıkle bolge ozellıgı olarak arazılerımız duz.

Birde bu isten para kazanmak için acaba en az nekadar büyüklükte bir bahçe kurmamız gerekmektedir.

Bilgilendirmelerinize şimdiden çok tesekkürederim

Zübeyde Aygen
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:BADEM YETİŞTİRİCİLİĞİ 15 yıl 5 ay önce #646

• The_One
  • The_One's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 137
  • Teşekkür Sayısı: 4
şunu çok iyi biliyorum edirneli bir arkdaşım kendi bahçelerinden getirdiği ve benim yediğim en lezzetli bademlerden biridir diyebilirim. Badem çok fazla toprak isteği olan bi bitki değil ama kurulacak alanda bi analiz yapılmalı herşeyden önemlisi budur. eğer uygunsa yetiştiriciliğe adım atılmalı.
2 olarak önemli olan para kazanmak konusunda herşeyden önemlisi yetiştiricilik yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı değilde bulunacak pazara ve sizin ürettiğiniz bademlerin kalitesine bağlıdır.( sertifikalı olması yani ) her şeyden önce pazar bulunmalıdır. para kazanmak için .
bunlar benim düşüncelerim umarım yardımcı olabilmişimdir .Saygılarımla...

Cvp:BADEM YETİŞTİRİCİLİĞİ 15 yıl 5 ay önce #649

• Aygen
  • Aygen's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
cok tesekkurederim.bende analiz yaptırmak uzere harekte gectim zaten.insallah ıyı olur

Cvp:BADEM YETİŞTİRİCİLİĞİ 15 yıl 5 ay önce #650

• The_One
  • The_One's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 137
  • Teşekkür Sayısı: 4
önemli değil bunun için burdayız umarım yardım edebilmişizdir takıldığınız olursa biz hep burdayız sormanız yeter kolay gelsin umarım hayırlı olur şimdiden

Cvp:BADEM YETİŞTİRİCİLİĞİ 14 yıl 9 ay önce #1552

merhabalar benim ismim metin tatar
ben ziraat mühemdisi değilim ama 20 dönüm tarlam var kiliste
bizim buralar kurak ve sıçak geçer
anladığım kadarıyla badem de kurak iklimi seviyor, ben teksas türü iki fidak bundan 5 yıl önce iki tane diktim iyi verim aldım
şimdi fidan dikmek istiyorum bana yardım edermisiniz bir yol gösterirmisiniz