Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: hobi olarak 400m2 bi yere ne ekilebilir ?

Cvp:hobi olarak 400m2 bi yere ne ekilebilir ? 14 yıl 4 ay önce #2256

• hamachi
  • hamachi's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 17
KARNIBÜYÜKLER yazan:
Buğday yetiştir.manyak para götürürsün:) böğürtlen ek...reçel yapan firmalar kilosunu 4-5 tl den alıyor

ek derken böğürtlen ekilmez arkadaşım lütfen biraz daha dikkatli cümleler kuralım buradan insanlarla bilgi paylaşmaya çalışıyuoruz onun için yanlış bilgilendirmeler olmasın böğürlen ekilmez dikilir vejetatif olarak çoğaltılr kusura bakma ama bunun düzeltilmesi gerekiyordu.
fena bir fikir değil eğer organik olarak üretebilirsen ve reçel yapıp pazarını bulabildiğin taktirde iyi para kazanabilirsin eğer iklim uygunsa tabi organik üretim ve pazar araştırmasıyla ilgili buğday dergisinin sitesine bakabilirsin
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:hobi olarak 400m2 bi yere ne ekilebilir ? 14 yıl 4 ay önce #2257

• svş tnrsvr
  • svş tnrsvr's Avatar
  • Paylaşımcı Üye
  • Gönderiler: 66
  • Teşekkür Sayısı: 3
bence eğer hobi olarak yapıyorsan bu aralar çok yaygın olan ve karadenizde çay yerine alternatif olarak olarak dikilen kivi yetiştiriciliği yapılabilir ve ticari anlam da da çok iyi gelir elde edildiğini duydum ,hem değişik bir bitki ,geliri de iyi ve tamda hobi olarak kullanılacak bir bitki diye düşünüyorum ama 400 m2 karede herhalde bir iki ağaç yetiştirebilirsin

Cvp:hobi olarak 400m2 bi yere ne ekilebilir ? 14 yıl 4 ay önce #2258

• DTO
  • DTO's Avatar
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 20
eger ekecegin bölge elverişliyse yer kirazı ve pepino deneyebilirsin. Ama pazarlama konusunda sorun olur

Cvp:hobi olarak 400m2 bi yere ne ekilebilir ? 14 yıl 4 ay önce #2260

bence peyjaz süs bilgileri üzerinde durabilirsin:)[url][/url]
senecio_cruentus_hybrids_jpg.jpg

Cvp:hobi olarak 400m2 bi yere ne ekilebilir ? 14 yıl 3 ay önce #2306

• cuby
  • cuby's Avatar
  • Yönetici
  • Gönderiler: 57
ben olsam direk maydanoz ekerdim paraya dönüştürmen çok hızlı olabilir ciddi gelir elde edebilirsin 1-2 manavla anlaşarak pazarlama sorununuda aşabilirsin zaten hatayda yeşillik yani maydanoz,nane,roka vb ürünlerin yetiştiriciliği yaygındır ekolojik olarak buyuk bi sıkıntı yaşamazsıjn sıkıntılı döneleride pratik bi sera ile geçiştirebilirsin.

Cvp:hobi olarak 400m2 bi yere ne ekilebilir ? 14 yıl 3 ay önce #2312

• hamachi
  • hamachi's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 17
çiçek yapabilirsin yada sana tavsiyem palmiye olur palmiyenin gelişimi biraz uzun sürebilir ama peyzaj işinde aranan bir agaç. pazarını bulabilirsen tabi ya da nar bu aralar pek revaçta sertifikalı bir çeşitle bunun da yetiştiriciliğini yapman mümkün