Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Lahana Yetiştiriciliği Hakkında Detaylı Bilgi

Lahana Yetiştiriciliği Hakkında Detaylı Bilgi 14 yıl 8 ay önce #1850

• Venturia
  • Venturia's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
Arkadaşlar Lahana yetiştiriciliği hakkında arazi tecrübesi olan meslektaşlarımın bana yardımcı olmasını rica ediyorum.Fide Ekiminden hasada kadar olan süreçte uygulayabileceğim püf noktaları öğrenmem gerek.
İlginizden ve bilginizden dolayı şimdiden teşekkür ederim.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:Lahana Yetiştiriciliği Hakkında Detaylı Bilgi 14 yıl 8 ay önce #1862

• h.erarslan
  • h.erarslan's Avatar
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 25
üstad detaylı bilgi deyince burdan nasıl yardım edilebilir bilmiyorum ama Atilla Günay hocanın iki cilt sebze yetş. kitabı var orda sahane anlatıyor bu konuşarı tavsiye ederim

Cvp:Lahana Yetiştiriciliği Hakkında Detaylı Bilgi 14 yıl 5 ay önce #2130

• SEHZADE16
  • SEHZADE16's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 6
arkadasım lahana fıdelerını ortalama 280-300 erlı vıollerde alıyosun ve dekara 2500 2000 kadar ekılebılır bu ekım normu lahananın tıpıne ve cınsıne baglıdır.tane fıde fıyatı 90-95 kurustur. fıdeler zaten hıbrıt oldugundan belırlı ılaclamaları yapılmıs olarak gelıyor.
sana dusen ıs ılk sulamasına dıkat etmen,cesıtler erkencıler 86 gunluk geççi çesıtlerde ıse 105 gunluktur.
ek olarak en önmlı zararlısı yeşil kurttur buna da decis gıbı etken maddesı deltametrın olan ürünleri kullanmalısın.topğrak altındakı ılaclamada ıse clorıfos lu ürünlerden mutlaka kullanmalısın.ayrıca yaprak bıtı ve sıneklere karsı da önlemını almalısın.gübrelemede ise azotlu gubreler kullanarak baslarsın,hasattan 1 ay önce fosforlu gubre ve meyveler kafa dürmeye basladıgında potaslı gubreyı atarsın.baskada bısey yok.
yardımcı olabılecegım baska bı konu varsa sorabılrsın