Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: menşei belgesi

menşei belgesi 14 yıl 9 ay önce #1693

• eminee
  • eminee's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 1
menşei belgesi nedir bu konuda detaylı bilgi almak istiyorum ........:)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:menşei belgesi 14 yıl 9 ay önce #1699

• h.erarslan
  • h.erarslan's Avatar
  • Aktif Üye
  • Gönderiler: 25
Öncelikle belgeyi ne amaçla alacağını bilmiyorum ama uşak tarımdan kopyaladığım bilgi şu ;

MENŞEİ BELGESİ : İstihsal edilmiş su ürünlerinin naklinde, gerek avcılıkların yasak olduğu dönemde gerekse avcılığın serbest olduğu dönemde, İl veya İlçe Müdürlüklerinden Menşei Belgesi alınması ve istenildiğinde ilgililere gösterilmesi zorunludur. Menşei Belgesi alınarak yasak yerlere sevk edilen su ürünlerinin satışı için, satışın yapılacağı yerin İl Müdürlüğünden ayrıca izin alınması zorunludur. Menşei Belgesi; çift kabuklu yumuşakçalar, kerevitler, taze soğutulmuş av balıkları ile taze soğutulmuş kültür ürünleri ve su ürünleri avcılığını düzenleyen sirkülerin 35. maddesi gereğince avlanma yasakları dışındaki türler için düzenlenecektir. Menşei Belgesi avlanma dönemi içinde Avrupa Birliği ülkelerine veya Avrupa Birliği dışındaki ülkelere ihraç amacıyla avlanan taze soğutulmuş av balıkları için, avlayan balıkçı teknesi sorumlusu tarafından; ihraç edilecek diğer su ürünleri için avlanma veya üretim bölgesindeki bakanlık İl Müdürlükleri tarafından ; çift kabuklu yumuşakçalarda ise avlanma bölgesindeki İl Müdürlükleri ile bu illerde yetki verilen İlçe Müdürlükleri tarafından düzenlenmektedir.
Son Düzenleme: 14 yıl 9 ay önce yazan h.erarslan.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.