Son Güncelleme:Cuma, 03 May 2013

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Yetişmiş kiraz bahçesinde tozlayıcı

Yetişmiş kiraz bahçesinde tozlayıcı 14 yıl 9 ay önce #1659

• derya kol
  • derya kol's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 3
Mersinin Erdemli ilçesinde 650 km yukarıda 2500 m idris anacına aşılı kısasap napolyon kirazı aşılı kapama bahçemiz var.Ağaçlar bu yıl 4 yaşında.İlk tadımlık verim aldık.Bahçe aşısında tek tür aşı yapılmış.Hiç tozlayıcı aşılanmamış.Önümüzdeki yıl verim alabilmek için tozlayıcı aşısında nasıl bir yöntem izlemeliyiz?:(
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:bahçende erkek tozlayıcı olmak zorunda 14 yıl 8 ay önce #1673

• elvan
  • elvan's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 4
kiraz da esaller geni denilen bir gen var bu gen nedenıyle dişicik tepesine gelen polenler meyveyi dollemiyor bahçende 8 ağaca 1 adet erkek kiraz dikmen gerekiyor.bunun için (lanbert ) veya beyaz kiraz dikmeni oneririm. sorunu dogru anlamıssan bu sorununu gıderen cevap olacaktır,

Cvp:bahçende erkek tozlayıcı olmak zorunda 14 yıl 8 ay önce #1675

• derya kol
  • derya kol's Avatar
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 3
Cevabın için teşekkür ederim Elvancım.Sitede sorunumla ilgilenen tek sen oldun.Yalnız benim sorum yeni dikilecek bir bahçedeki tozlayıcı değil.Dört yaşındaki bir bahçede tozlayıcı.Yeni dikilen bir tozlayıcı fidanı küçük olacağı için önümüzdeki yılda çiçeklenecek kirazları tozlayamaz diye düşünüyorum.SORUM çiçeklenmeyi yakalayabilmesi için sorunu aşı ile çözebilirmiyiz?,hangi aşıyı;nasıl uygulamalıyız?Teşekkürederim.